Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 10.09.2015 17:28 Publikacja: 10.09.2015 17:28
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Przedostatnia sesja tygodnia rozpoczęła się od spadku WIG20 o 0,1 proc. do 2140 pkt. Słabsze otwarcie było spowodowane zniżkami na giełdach w Azji i Stanach Zjednoczonych. Dow Jones, S&P500 i Nasdaq100 straciły odpowiednio 1,5 proc., 1,2 proc. oraz 1,4 proc., a japoński Nikkei225 i chiński Hang Seng po 2,5 proc.
Trzeba jednak przyznać, że od początku notowań warszawski rynek pozytywnie wyróżniał się na giełdowej mapie Starego Kontynentu. Gdy WIG20 tracił rano 0,1 proc., niemiecki DAX i francuski CAC40 zniżkowały o ponad 1 proc. Z godziny na godziny nastroje na rynkach się poprawiały. Indeksy zachodnie walczyły o zniwelowanie strat, a WIG20 szybko wzrósł ponad kreskę i utrzymał zwyżkową formę do końca sesji. Ostatecznie wskaźnik blue chips wzrósł o 2 proc. do 2184 pkt. Warto zauważyć, że indeks w końcu domknął sierpniową lukę na wykresie, która powstała w reakcji na załamanie notowań na giełdzie w Chinach. Z punktu widzenia analizy technicznej, WIG20 ma teraz otwartą drogę do 2200 pkt. Pokonanie tego ostatniego poziomu mogłoby z kolei przynieść ruch o kolejne 100 pkt.
Krajowy rynek akcji znów osuwa się pod własnym ciężarem. Za oceanem rekord Nasdaqa, ale rośnie ryzyko korekty.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W pierwszych minutach wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie aktywniejszą stroną byli sprzedający, co przełożyło się na korektę głównych indeksów.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Jednym z fundamentów GPW znów mają być inwestorzy – tak w skrócie można opisać strategiczne kierunki rozwoju operatora rynku na lata 2025–2027.
Przeciętna polska spółka rodzinna na GPW ma ponad 100 milionów złotych wyniku EBITDA, a jej wartość rynkowa przekroczyła miliard złotych w 2023 r.
Ani warszawska GPW, ani inne giełdy w Europie nie wystraszyły się zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze reakcje.
IV kwartał pod względem IPO był lepszy niż wcześniejszy, ale na prawdziwy boom trzeba będzie jeszcze poczekać – uważają eksperci PwC.
Spadki cen akcji Żabki, a wcześniej Allegro, pokazują, że polska giełda nie ceni zbytnio spółek handlowych.
Do naszego konkursu zapraszamy wszystkich inwestorów - nie tylko tych zaawansowanych, ale też początkujących, w tym studentów. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Rejestracja potrwa do 22 listopada.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas