Co więcej giełda ta ostrzegła, że w obecnym kwartale obroty będą jeszcze słabsze niż w poprzednim.

Liczba aktywnych użytkowników Coinbase Global spadła do 9,2 miliona miesięcznie, poniżej szacowanych 9,5 mln. Przychody w pierwszym kwartale wyniosły 1,17 mld dolarów podczas gdy analitycy spodziewali się 1,48 mld USD. Od debiutu przed rokiem akcje Coinbase Global straciły ponad 70 proc.

Brian Armstrong, szef Coinbase Global Inc., największej w Stanach Zjednoczonych giełdy krypotowalut, pospieszył z zapewnieniem, że nie ma groźby bankructwa mimo że pojawił się czarny łabędź. Był nim wtorkowy spadek notowań bitcoina poniżej ważnego poziomu 30 tys. dolarów.

Jednocześnie Armstrong zapewnił inwestorów indywidualnych, że ich portfele będą taks samo chronione jak innych klientów firmy. Z powodu sytuacji na rynku wielu z nich ostatnio trzyma się na uboczu.

“Powinniśmy wcześniej zaktualizować warunki dla detalicznych klientów, i nie zakomunikowaliśmy tego odpowiednio, kiedy pojawiła się konieczność ujawnienia ryzyka (dotyczącego ochrony portfeli-red.) . Moje najgłębsze przeprosiny”- napisał Armstrong na Twitterze.