Pół godziny po rozpoczęciu poniedziałkowych notowań WIG20 znajdował się 0,6 proc. na plusie. W pierwszych minutach handlu krajowe indeksy miały jednak problem z obraniem kierunku notowań. Sesja rozpoczęła się od zniżek, szybko jednak do kontrataku przeszli kupujący wyciągając główny indeks nad kreskę.

Do większych zakupów nie zachęca brak zdecydowania inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów z końca z poniedziałkowej sesji, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający, stąd przewaga koloru czerwonego na indeksach.

W Warszawie największe spółki z WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Większy popyt pojawił się na walorach CD Projektu i Allegro. Na celowniku kupujących znalazły się również papiery banków, kontynuując dobrą passę z minionego tygodnia. Natomiast chętnie pozbywano się akcji największych koncernów rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu. Sprzedający pojawili się też na walorach KGHM i spółek energetycznych.

Kupujący uaktywnili się w segmencie mniejszych spółek, gdzie w poniedziałkowy poranek w niewielkiej przewadze były drożejące walory. Pozytywnie wyróżnia się Celon Pharma. Jej notowania poszybowały o ponad 20 proc. w reakcji na po informacji o pozytywnych wynikach badań jednego z kluczowych projektów badawczy spółki.