Wspierana przez Amazon firma zajmująca się dostawą żywności ma być największym debiutem w Wielkiej Brytanii od ponad siedmiu lat. Według rządu w Londynie ten debiut ma pokazać, że londyńskie City może nadal przyciągać duże IPO po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - informuje Reuters.

Deliveroo ustaliła przedział cenowy dla swoich walorów od 3,90 do 4,60 funta za akcję, co da jej wartość rynkową między 7,6 miliarda a 8,8 miliarda funtów, z wyłączeniem wszelkich akcji oferowanych w ramach Opcji Dodatkowego Przydziału.

Firma podała też, że ilość transakcji w ramach platformy wzrosła w styczniu i lutym tego roku o 121 proc. w porównaniu z analogicznym okresie zeszłego roku. Lockdown w Wielkiej Brytanii sprawił, że zakupy online oraz dostawy z restauracji gwałtownie wzrosły a jednym z czołowych dostawców jest w Wielkiej Brytanii właśnie Deliveroo.

Dyrektor generalny firmy Will Shu napisał w oświadczeniu, że początek 2021 roku jest dla Deliveroo "duży", a rynek dostaw żywności online będzie nadal rósł.

Według danych Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych będzie to największy debiut giełdowy Londynu od czasu Glencore w maju 2011 roku.