XTPL otrzyma 7,7 mln zł na projekt o wartości 11,6 mln zł. Przedmiotem projektu jest opracowanie przełomowej technologii druku mikrometrycznych struktur przewodzących 3D z wykorzystaniem innowacyjnej głowicy zdolnej do druku na podłożach nieplanarnych oraz kompatybilnego tuszu, do zastosowań w elektronice drukowanej.

Z kolei Skarbiec Holding na projekt o wartości 8,3 mln zł otrzyma 5,7 mln zł. Polega on na opracowaniu prototypu innowacyjnego systemu dystrybucji produktów finansowych Skarbiec opartego na pogłębionym profilowaniu klientów oraz wykorzystaniu machine-learning.

Z kolei Skarbiec Holding na projekt o wartości 8,3 mln zł otrzyma 5,7 mln zł. Polega on na opracowaniu prototypu innowacyjnego systemu dystrybucji produktów finansowych Skarbiec opartego na pogłębionym profilowaniu klientów oraz wykorzystaniu machine-learning.

Simple wnioskował o dofinansowanie do systemu do automatycznego tworzenia oraz optymalizacji harmonogramów zajęć i aktywności występujących na uczelni z wykorzystaniem sztucznej inteligencji umożliwiających zaplanowanie nauki bez barier. Kwota projektu wynosi 4,9 mln zł, a dofinansowanie 2,6 mln zł.

Na liście znalazły się również firmy z NewConnect. Incuvo otrzyma 3,9 mln zł na projekt o wartości 6,5 mln zł. Spółka przeznaczy środki na opracowanie technologii wspierającej przekształcenia i dostosowania nowych i istniejących gier do możliwości wirtualnej rzeczywistości.

Z kolei InteliWise na rozwój narzędzia do budowy usług Conversational AI otrzyma 2,2 mln zł. Wartość projektu to 2,9 mln zł.

Jujubee na projekt o wartości 3,5 mln zł otrzyma 2,6 mln zł. Projekt polega na opracowaniu narzędzia Grand Strategy Engine do projektowania wieloaktorowych gier strategicznych typu Grand Strategy czasu rzeczywistego, bądź turowych i zintegrowanie go z systemem sztucznej inteligencji Grand Strategy Artificial Intelligence Mechanism.

Mode otrzyma 2,7 mln zł na projekt o wartości 4,5 mln zł. Polega on na opracowaniu autorskiego systemu do fotografii produktowej umożliwiającego automatyczne cyfrowe obrazowanie produktów za pomocą kompaktowego urządzenia z wykorzystaniem pracy zdalnej.

Dofinansowanie otrzymała również spółka zależna notowanego na GPW Sanwil Holding. Sanwil Polska Sp. z.o. otrzyma 1,3 mln zł na projekt o wartości 1,9 mln zł. Projekt polega na opracowaniu innowacyjnej technologii produkcji materiałów powlekanych o zwiększonym udziale składników pochodzenia naturalnego NCM (Natural Coated Materials).

Dofinansowanie otrzyma także Legimi, spółka działająca na rynku e-książki, która w środę zadebiutuje na NewConnect. Projekt polega na opracowaniu modeli analizy behawioralnej użytkowników z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji w celu predykcji zachowań konsumenckich, rekomendacji produktów i automatyzacji procesów marketingowo-sprzedażowych w branży księgarskiej. Kwota projektu wynosi 4,7 mln zł, a kwota dofinansowania 3,7 mln zł.