Indeksy na Wall Street nie wykazywały dziś większej zmienności. W centrum uwagi inwestorów znajdują się wyniki amerykański spółek. Jak na razie dobrymi rezultatami kwartalnymi pochwaliła się Alcoa i Wells Fargo. Inwestorzy pozostają jednak wciąż ostrożni. Jak do tej pory swoje wyniki podało zaledwie 27 spółek z indeksu S&P 500, a w tym tygodniu rynki poznają więcej raportów. W środę wyniki przedstawią 4 z 10 największych amerykańskich banków: US Bancorp, JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of New York Mellon, a także spółki eBay. W czwartek swoje wyniki poda m.in. Intel, American Express, a także z sektora finansowego: Bank of America, Fifth Third Bancorp oraz Capital One. Na zakończenie tygodnia raporty opublikują jeszcze State Street Corp oraz General Electric.

Technologicznemu indeksowi Nasdaq zaciążyły dziś akcje Apple. Papiery giganta potaniały o ponad 3,5 proc. Elektroniczny gigant o niemal połowę zmniejszył zamówienia na wyświetlacze LCD wykorzystywane do produkcji iPhone'a 5. Przyczyną jest spodziewana słabsza sprzedaż tego telefonu w trwającym właśnie kwartale. Nowy iPhone 5, mimo początkowego entuzjazmu klientów nie sprzedaje się zgodnie z prognozami firmy z logo jabłka. W ostatnim kwartale 2012 roku Apple rozprowadził około 45 mln swoich smartfonów, ale wedle wieści płynących z rynku bardzo duży odsetek stanowiły starsze, tańsze modele: iPhone 4 i 4S.

Z kolei inwestorów zelektryzowały pogłoski o tym, że Dell rozmawia z dwoma potencjalnymi inwestorami na temat przejęcia spółki. Informacje wywindowały walory producenta komputerów do o niemal 13 proc.

Na finiszu Dow Jones zyskał 0,14 proc., technologiczny Nasdaq stracił 0,26 proc., a indeks szerokiego rynku S&P500 spadł minimalnie o 0,09 proc.