W trakcie wtorkowej sesji za papiery internetowego dystrybutora opon i felg  płacono nawet 52 zł. Tym samym kurs Oponeo ustanowił nowy historyczny szczyt notowań. Notowania dystrybutora znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość akcji spółki poszybowała o ponad 100 proc.

Pozytywne nastawienie rynku do akcji spółki ma związek z jej dynamicznym rozwojem, co znajduje odzwierciedlenie w jej wynikach finansowych. Spółka ma za sobą kolejny rekordowy rok. W okresie stycznia do grudnia 2016 roku spółka wypracowała 540 mln zł przychodów, co stanowi wzrost 30 proc. więcej niż rok wcześniej.

Jednocześnie firma zanotowała w minionym rekordowy wolumen sprzedanych opon, sprzedając ich ponad 2 mln sztuk, podczas gdy w całym 2015 r. firma mogła się pochwalić wolumenem na poziomie 1,5 mln.

W związku z dynamicznym wzrostem biznesu spółka niedawno zapowiedziała, że w nadchodzącym roku zamierza, we współpracy z zewnętrznym deweloperem, rozbudować centrum logistyczne. Według ekspertów spółka ma szanse na podtrzymanie pozytywnego trendu w wynikach w 2017 roku. Prognozy analityków biur maklerskich zakładają, że w tym roku Oponeo.pl wypracuje 654 mln zł przychodów oraz 20,6 mln zł zysku netto. Dla porównania w 2016 roku prognozują 543 mln zł, obrotów i 19,7 mln zł czystego zysku.