Globalne Forum ds. Przejrzystości i Wymiany Informacji dla Celów Podatkowych utworzone pod auspicjami OECD dało na ogół dobre oceny kilku krajom, w tym Andorze, Austrii i Belgii, które nie zdały poprzedniego testu.
Liechtenstein, który znajdował się na liście rajów podatkowych ogłoszonej w 2009 r. przez organizację z Paryża na prośbę grupy G20 czołowych gospodarczo krajów świata „zrobił duży postęp w rozwijaniu mechanizmów wymiany informacji" — stwierdziło tym razem Forum w ocenie 12 nowych krajów.
Jego eksperci dostrzegli jednak „luki w dostępie do tytułów własności i informacji księgowej", wezwali więc to księstwo „do podjęcia niezbędnych posunięć dla rozwiązania tych niedociągnięć".
W przeglądzie dokonanym przez Forum uznane przez 101 krajów świata wymienione trzy inne terytoria nie spełniające norm międzynarodowych. Są to archipelagi Antigua i Barbuda, Brytyjskie Wyspy Dziewicze oraz Turks i Caicos. Za sześć miesięcy zostaną znowu ocenione.
Luksemburg skrytykowany w 2009 r. zdał tym razem egzamin, choć Forum zauważyło, że „ramy prawne nadal nie zapewniają informacji o tytułach własności poszczególnych firm w każdych okolicznościach". Autorzy oceny zwrócili się do władz tego kraju o zaostrzenie przepisów prawnych, aby informacje bankowe stały się dostępne.