Reklama

Trump ostro krytykuje szefa Fedu. Chce cięcia stóp

Prezydent USA Donald Trump napisał, że koniec rządów Jerome'a Powella w amerykańskim banku centralnym „nie może nadejść wystarczająco szybko".

Publikacja: 17.04.2025 14:29

To Donald Trump powołał Jerome'a Powella na stanowisko szefa Fed w 2017 r.

To Donald Trump powołał Jerome'a Powella na stanowisko szefa Fed w 2017 r.

Foto: REUTERS/Carlos Barria/Zdjęcie archiwalne

Trump, w poście zamieszczonym w sieci społecznościowej Truth Social, ostro skrytykował to, że Jerome Powell nie chce obniżać stóp procentowych. Skonfrontował on postawę Powella i Fedu z polityką Europejskiego Banku Centralnego.

„Europejski Bank Centralny ma po raz siódmy obniżyć stopy procentowe, a mimo to „Za Późno” Jerome Powell z Fed, który zawsze jest ZA PÓŹNO I MYLI SIĘ, wczoraj opublikował raport, który był kolejnym, typowym, kompletnym „bałaganem”! Ceny ropy spadają, ceny artykułów spożywczych (nawet jajek!) spadają, a USA bogacą się na cłach. „Za Późno” powinien był obniżyć stopy procentowe, jak EBC, już dawno temu, ale z pewnością powinien to zrobić teraz. Zwolnienie Powella nie może nadejść wystarczająco szybko!” - napisał Trump.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Finanse
Elon Musk kupuje akcje Tesli za miliard dolarów. Kurs rośnie, a rynek szaleje
Finanse
Awaria systemu płatności w całej Polsce. Nie działały terminale w sklepach
Finanse
Worki z dolarami jadą do Rosji. Ich łączna waga przekroczyła już tonę
Finanse
Pęczniejące miliardy Polaków na kontach IKE i IKZE
Finanse
Nowy rekord cen złota – już powyżej 3500 dolarów za uncję
Reklama
Reklama