Reklama
Rozwiń
Reklama

Bitcoin już prawie 90 proc. w górę. Dzieje się coś nadzwyczajnego

To imponujący tegoroczny dorobek najważniejszej waluty cyfrowej. Kurs bitcoina poszybował powyżej 30 tys. dolarów osiągając nawet poziom 31,410 tys. USD. Tak wysoko ta kryptowaluta nie była notowana od roku, ale dystans do rekordu wciąż wynosi ponad 50 proc.

Publikacja: 24.06.2023 09:19

Bitcoin już prawie 90 proc. w górę. Dzieje się coś nadzwyczajnego

Foto: Adobe Stock

To coś niezwykłego, pokaz odporności rynku przez wielu spisanego na straty z powodu oszustw, skandali i bankructw, punktuje Bloomberg.

- Z perspektywy zagorzałego bitkoinisty rozgrywany jest najbardziej fundamentalny scenariusz inwestycyjny - wskazuje Strahinja Savic, szef działu analiz w FRNT Financial.

Wymienia czynniki, które powinny sprzyjać bitcoinowi, takie jak inflacja, błędna polityka monetarna, kryzysy bankowe, obawy od dług rządowy, kwestionowanie statusu dolara jako waluty rezerwowej.

Czytaj więcej

Bitcoin znowu atakuje kluczowy poziom 30 tys. dolarów, a pepe podwaja wartość

- Rajdu ku nowym historycznym szczytom nie opisywałabym jako osiągnięcia mimo licznych przeciwności, ale właśnie z ich powodu - zdradza Bloombergowi ekspert FRNT Financial.

Reklama
Reklama

Wielu inwestorów podbudował finansowy gigant BlackRock, który stara się o zgodę na utworzenie bitcoinowego ETF. Ma to być wymarzony produkt inwestycyjny.

Wniosek BlackRock to wielkie wydarzenie dla bitcoina z powodu bliskich relacji tej firmy z regulatorami oraz historii udanych starań o uruchomienie funudszy ETF, podkreślają na Twitterze Bendik Schei i Vetle Lunde z K33.

Czytaj więcej

Bitcoin bije inne inwestycje na głowę w 2023 r.
Finanse
Plastikowe karty odchodzą do lamusa? Polacy coraz częściej płacą zegarkiem i pierścieniem
Finanse
Wyprzedaż bitcoina jest oznaką szerszego niepokoju na rynkach globalnych
Finanse
Prognozy Goldman Sachs dla rynków na 2026 rok
Finanse
Walka o rosyjskie aktywa. Bruksela kontra Bruksela
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Finanse
Niesolidny jak czterdziestolatek. Polacy w pętli zadłużenia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama