W rządzie Mateusza Morawieckiego doszło do zaskakujących zaręczyn. Jak dowiedział się „Super Express”, wiceminister finansów Piotr Patkowski oświadczył się wiceminister rozwoju Oldze Semeniuk.

- Poznałem się z Olgą w KPRM. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny — przyznał Piotr Patkowski w rozmowie z gazetą.

Jak powiedział, Olga Semeniuk jest miłością jego życia i najbardziej ceni ją za „osobowość, charakter, mądrość, intelekt, ale przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem”.

Czytaj więcej

Polska ma już ponad 1,4 bln zł długu według unijnej metodologii

Wiceminister finansów wyznał jednak, że nie śpieszą się z pójściem do ołtarza. - Ślubu raczej nie planujemy na 2022 rok, ale zobaczymy jak będzie - dodał.

Piotr Patkowski wzbudza powszechnie silne kontrowersje, jako najmłodszy wiceminister w rządzie. Stanowisko to objął w wieku zaledwie 29 lat, co sprawiło, że wielu polityków opozycji kwestionowało jego kompetencje i doświadczenie. Nazywany był między innymi: „Harry Potter”, „drugi Misiewicz” albo „złote dziecko PiS”.

Olga Semeniuk jest o trzy lata starsza od swojego przyszłego męża. W działalność polityczną w PiS jest zaangażowana od 2011 roku, od 2020 pełni funkcję wiceministra w resortach do spraw rozwoju, a od 2021 roku jest też pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.