Bitcoin zanurkował po historycznej premierze w Salwadorze

Najważniejsza waluta cyfrowa dzisiaj w Singapurze kosztowała około 47,100 tys. dolarów po nawet 17 proc. spadku dzień wcześniej, kiedy w Salwadorze, nie bez problemów technicznych, wprowadzono ją do obiegu.

Publikacja: 08.09.2021 10:01

Bitcoin

Bitcoin

Foto: Bloomberg

W dół poleciały też inne popularne kryptowaluty, jak ether czy dogecoin, a także Bloomberg Galaxy Cyrpto Index

„Platformy społecznościowe były bardzo ostrożne w miniony weekend” - zwrócił uwagę w raporcie Edward Moya, znany analityk Oanda Group. Wyglądało na to, że niektórzy inwestorzy spodziewali się, że po „wielkim dniu” w Salwadorze kurs bitcoina może zanurkować. Moya podkreślił, że prawdopodobnie przed 7 września niektórzy inwestorzy kupowali bitcoiny, a później „sprzedawali fakt”.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Finanse
Holistyczne spojrzenie na inwestora
Finanse
Prezes GPW: Jako giełda chcemy być bardziej widoczni w przestrzeni publicznej
Finanse
Polska będzie rozwijała się najszybciej w Unii Europejskiej
Finanse
Nowe technologie mają w branży TFI do spełniania dwie role
Finanse
Edukacja finansowa tak, ale we właściwy sposób