Barbara Hollender poleca nowości na DVD

Z okazji Gwiazdki coś dla młodych widzów: brawurowa, amerykańska animacja „Toy Story 4” i ekranizacja popularnego, francuskiego komiksu „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”

Aktualizacja: 22.12.2019 11:31 Publikacja: 22.12.2019 11:25

Barbara Hollender poleca nowości na DVD

Foto: materiały promocyjne

„Toy Story 4”

Reż. Josh Cooley

Wyd. Galapagos

Blisko ćwierć wieku po premierze „Toy Story” i blisko 10 lat po wejściu do kin trzeciej części, przyszła kolej na „Toy Story 4”. Przy produkcji było sporo perturbacji, producent i reżyser John Lasseter musiał wycofać się z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne, zostawiając film Joshowi Cooleyowi, premiera była przesuwana dwukrotnie. Ale po wejściu na ekrany „Toy Story 4” stało się wielkim hitem, zyskując już do dzisiaj ponad miliard dolarów wpływów z kin świata. Tym razem szeryf Chudy porzucony przez Andy’ego, który już podrósł i przestał bawić się zabawkami, zostaje przekazany małej Bonnie. Tu traci swoją uprzywilejowaną pozycję, bo dziewczynka ma innych ulubieńców. W pokoju pojawiają się nowe zabawki, m.in. ulepiony przez Bonnie ze śmieci i odpadów, „ożywający” Forky. Biedak przeświadczony, że nie powinien istnieć. Na ekran powraca też piękna pastereczka, w której kiedyś Chudy kochał się. Teraz jego dawna wybranka jest już inną kobietą: niezależną i samodzielną. Ale miłość ożywa. W czwartej części po raz pierwszy prawdziwymi bohaterami opowieści stają się nie rodzice i dzieci, lecz zabawki, pojawiają się też pytania o to, czym jest życie i jak wziąć swój los we własne ręce. A do tego dochodzą fantastyczna animacja, humor, wzruszenie. Prawdziwe święto dla małych i dużych dzieci.

 

„Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”

Reż. Pierre-Francois Martin-Lavall

Wyd. Kino Świat 

Ten film powstał na podstawie popularnego francuskiego komiksu. Nad Sekwaną Gaston Lagaffe jest niemal tak popularny jak Asterix. W „Młodym geniuszu...”trochę leniwy, a trochę zwariowany chłopak trafia do firmy Peticoin, która „rzeczy nieużyteczne czyni użytecznymi”. Młody wynalazca w zasadzie ma dwie lewe ręce, więc mało mu wychodzi: jego pomysły zamiast zysków przynoszą szkody. Jednak gdy bezduszny biznesmen chce przejąć firmę okazuje się, że może ją uratować tylko Gaston. Recenzenci trochę narzekali: że film jest za długi, że sytuacje się powtarzają, że postacie są przerysowane. Ale w końcu to jest ekranizacja komiksu. I trzeba przyznać, że „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki” jest starannie zrealizowany, kilka sytuacji naprawdę budzi śmiech, a młody wykonawca w dżinsach, espadrylach i zielonym sweterku ma sporo wdzięku.

 

 

„Toy Story 4”

Reż. Josh Cooley

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Film
„Niedźwiedzie nie istnieją”. Jak zachować niezależność w Iranie
Film
Polski rekord: szósty wicedyrektor w Filmotece Narodowej, czyli złoty spadochron
Film
Koncepcja artystyczna i identyfikacja graficzna Mastercard OFF CAMERA 2024
Film
Rekomendacje filmowe: Kreta, Napoleońska Europa, Śląsk i krajobraz końca świata
Film
"Napoleon": Produkcja wielka, ale nudna
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości