[b]Studiowałam:[/b]

Na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego Pierwszym filmem, który zrobił na mnie wrażenie było: "Do utraty tchu” Jean-Luc Godarda

[b]Filmowy kadr (sekwencja/ bohater,/zdanie) który ostatnio poruszył mnie w kinie:[/b]

Na festiwalu w Gdyni, w filmie „Zero”, rola Kamilli Baar

[b]Postanowiłam zostać reżyserem by...[/b]

Dzielić się swoimi obserwacjami o świecie i ludziach, szukać odpowiedzi na ważne uniwersalne pytania poprzez opowiadanie filmowe.

[b]Moimi filmowymi mistrzami są:[/b]

Jean-Luc Godard oraz poszczególne filmy Nowej Francuskiej Fali, bo to najwspanialszy okres w historii kina i stąd czerpię wiele inspiracji.

[b]30 minut do dużo czy mało czasu na opowiedzenie historii? [/b]

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj

Dużo jak na jednowątkową fabułę a bardzo mało jeśli wątków fabularnych jest więcej. W filmie „Moja nowa droga” wątków jest dużo, więc dla mnie 30 minut to było za mało.

[b] Inspiracją do mojego filmu były...[/b]

"Mała miss" w reż. Johnatana Daytona, „Samotni” Davida Ondricka oraz „12:08 na wschód od Bukaresztu” Corneliu Porumboiu a także „Czerwona pustynia” Antonioniego.

[b] Najważniejsze w moim filmie jest...[/b]

Pokazanie przeżycia pokoleniowego roczników '70 i początku lat '80 czyli generacji, dla której komunizm jest tylko sentymentalnym wspomnieniem a zarazem silna emocją i klimatem, w jakim zostali wychowani.

[b] Tytuł mojego filmu[/b] rozumiem jako tworzenie nowej jakości w życiu ludzi ok. 30-letnich, którzy by odnaleźć się w świecie komercji, materializmu a zarazem demokracji muszą na nowo wyrobić sobie swój sposób na życie, gdyż wzory ich rodziców zakorzenionych silnie w PRL-u nie przystają do współczesnych czasów. Muszą poszukać swojej nowej drogi życiowej.

[b]Cd. nastąpi.... [/b]

Mam nadzieję, że za dwa lata na festiwalu w Gdyni przedstawię swój debiut. Trzymam za siebie kciuki.