Reklama

Nie żyje kompozytor do filmów Titanic i Braveheart

W wypadku samolotu zginął znany kompozytor James Horner. Muzyk skomponował utwory do takich filmów jak "Titanic" i "Braveheart".

Aktualizacja: 23.06.2015 11:01 Publikacja: 23.06.2015 09:07

James Horner lic. CC-BY-3.0

James Horner lic. CC-BY-3.0

Foto: Wikimedia Commons

James Horner urodził się w Los Angeles w 1953 roku. Gry na fortepianie zaczął uczyć się w wieku 5 lat.

Reklama
Reklama

Mężczyzna zginął wczoraj w wypadku pilotowanego przez siebie samolotu. Maszyna S312 Tucano rozbiła się na północ od Santa Barbara w Kalifornii. O śmierci muzyka poinformowałą jego asystentka Sylvia Patrycja.

Horner był współautorem hitu Celine Dion z filmu "Titanic". Utwór "My Heart Will Go On" zdobył statuetkę Oscara. Horner otrzymał również nagrodę za ścieżkę dźwiękową do tego filmu. Współpracował przy tworzeniu muzyki do takich filmów jak "Troja", "Piękny umysł", "Avatar", „Jumanji" czy „Apollo 13".

Kondolencje po śmierci muzyka złożyli między innymi Ron Howard i Russel Crowe.

Reklama
Reklama
Film
Nie żyje wybitny reżyser Béla Tarr. Twórca „Szatańskiego tanga” miał 70 lat
Film
Jaki Paryż przetrwa dzisiejsze zmiany
Film
Zarząd filmowców o zawiadomieniu do prokuratury, gdy odwołano dyrektora Stutthof
Film
Resort kultury zawiadomił o przestępstwie w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich
Film
Nie żyje Brigitte Bardot, gwiazda filmu i symbol wyzwolenia kobiet
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama