Poznań też z biurem regionalnym PAIH

W stolicy Wielkopolski otwarto dziś kolejne regionalne biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Publikacja: 17.05.2024 20:32

Poznański rynek widziany z góry.

Poznański rynek widziany z góry.

Foto: Adobe Stock

- Zadaniem regionalnego biura handlowego jest skrócić dystans pomiędzy samorządem, PAIH i biznesem. Już teraz wspieramy realizowane w regionie inwestycje. To 27 projektów o wartości 680 mln euro – wskazała podczas otwarcia placówki Magdalena Skarżyńska, wiceprezes PAIH.

W otwarciu biura wziął też Krzysztof Paszyk, nowy minister rozwoju i technologii. Następca, obecnego też zresztą na uroczystości Krzysztofa Hetmana (były już minister kandyduje do Parlamentu Europejskiego właśnie z Wielkopolski) stwierdził, że to wyjątkowy dzień w sercu gospodarnej Wielkopolski. – Tutejsi przedsiębiorcy od lat pokazują, jak można prowadzić działalność gospodarczą i się rozwijać. Dzięki regionalnemu biuru PAIH wielkopolscy przedsiębiorcy otrzymają większą pomoc i wsparcie – dodał nowy szef resortu rozwoju i technologii.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Eksport
Ułatwiony dostęp do brytyjskiego rynku dla polskich naukowców w PRIME
Eksport
Polscy technicy w Wielkiej Brytanii świętują i inspirują Polaków na Wyspach
Eksport
Okazje dla polskiego biznesu technologii medycznych do zaistnienia w Irlandii
Eksport
Rozwój kazachskiego rynku e-commerce to także szansa dla polskich firm
Eksport
Friðrik Jónsson: Z Polską mamy zbieżne postrzeganie globalnych wyzwań