Dominik Libicki
, prezes zarządu
Cyfrowego Polsatu
, poinformował dzisiaj, że w II kw. 2012 r. roku jego firma wyjdzie na rynek z ofertą mobilnej telewizji. To efekt przejęcia odpowiednich częstotliwości radiowych wraz ze spółką
Info-TV-FM
Aktualizacja: 15.11.2011 21:45 Publikacja: 15.11.2011 21:45
Dominik Libicki
, prezes zarządu
Cyfrowego Polsatu
, poinformował dzisiaj, że w II kw. 2012 r. roku jego firma wyjdzie na rynek z ofertą mobilnej telewizji. To efekt przejęcia odpowiednich częstotliwości radiowych wraz ze spółką
Info-TV-FM
. - Chcemy zmienić tę usługę na powszechną i tanią – mówił Dominik Libicki. Poinformował też, że oferta programowa hurtownika Info-TV-FM się zmieni, ale nie ujawnił, co w niej będzie, ani jakie stawki detaliczne zostaną zaproponowane rynkowi. – Wiemy, że do zmiany programowej potrzebna jest akceptacja regulatora – powiedział.
Nie wykluczone, że projekt Cyfrowego Polsatu będzie związany z Euro 2012. Tym bardziej, że platforma specjalizuje się w transmisjach wydarzeń sportowych.
Dominik Libicki nie ukrywał też, że liczy na korzyści z faktu, że Cyfrowy Polsat znalazł się w grupie z Polkomtelem. - Sytuacja na rynku TMT pcha nas sobie z Polkomtelem w objęcia. Jest wiele problemów technicznych do rozwiązania, ale powrócimy do rozmów o wzajemnej promocji i sprzedaży ofert. Sądzę też, że teraz budowa sieci LTE będzie postępować szybciej, niż w sytuacji, gdyby Mobyland robił to dalej samodzielnie – mówił Dominik Libicki.
Według niego, Cyfrowy Polsat korzysta obecnie z ponad 500 stacji z nadajnikami LTE. Nie ujawnił jednak, ilu klientów spośród 54 tys. abonentów usługi mobilnego szerokopasmowego dostępu do internetu kupiło usługę w tej wersji. – Jedna trzecia sprzedaży usługi szerokopasmowego dostępu do internetu to LTE. Dodatkowo cieszy mnie, że ARPU od abonentów LTE jest wyższe niż z HSPA+ - powiedział, nie podając jednak skali różnicy, ani zasady jej wyliczenia.
- Wyobrażam sobie, że dostaniemy od Polkomtela atrakcyjną usługę głosową, a my wtedy przygotujemy dla niego atrakcyjne paczki programowe – mówił też, pytany, jak w praktyce może wyglądać kooperacja między spółkami należącymi do Zygmunta Solorza-Żaka.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Dominik Libicki
, prezes zarządu
ORLEN, uwzględniając światowe trendy, stawia na nowoczesne technologie. Podejmuje współpracę ze start-upami, wdr...
W należących do grupy spółek DANONE w Polsce Zakładach Produkcyjnych Nutricia w Opolu uruchomiono pierwszy w kra...
Napędza gospodarkę i coraz częściej nadaje jej kierunek. Wyrósł z roli dostawcy i kształtuje technologiczną tran...
Tegoroczną, XVIII już, edycję konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego po...
Kolejne trzy wyższe uczelnie i dwa resorty dołączyły do prac nad specjalnym raportem pt. „Bezpieczeństwo łańcuch...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas