Intel szykuje się do wejścia na rynek dostawców telewizji kablowych. Światowy lider w produkcji mikroprocesorów zamierza dostarczyć telewizję do każdego urządzenia podłączonego do sieci. Zamiast płacić za pakiet kilkuset kanałów, użytkownik będzie mógł wybrać tylko te programy, które go interesują.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=139329 (dostęp płatny)
Netbooki znikają
TR
Netbooki schodzą z technologicznej sceny. Producenci najmniejszych przenośnych komputerów rezygnują z ich produkcji. Asus, który w 2007 r. zapoczątkował produkcję netbooków, rezygnuje z ich wytwarzania. Taką samą decyzję podjął Acer.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=139331# (dostęp płatny)
Sposoby na promieniowanie z sieci wi-fi
redakcja, PAP
Bielizna ze srebrną nicią, chip do umocowania z tyłu komórki, a nawet łóżko ze specjalnym baldachimem — wraz z rosnącą popularnością smartfonów i sieci bezprzewodowych Wi-Fi trwa boom na akcesoria mające niwelować emitowane przez te urządzenia promieniowanie.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=139333# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Konkurencja nowej generacji i inwestycje
Simon Boyd
Operatorzy kablowi nie tylko gwarantują dostęp do innowacyjnych rozwiązań infrastrukturalnych, ale także mobilizują innych uczestników rynku do intensywniejszej polityki inwestycyjnej – pisze prezes UPC Polska. Ostatnio dużo się mówi o Europejskiej Agendzie Cyfrowej, projekcie politycznym, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności europejskiej gospodarki poprzez zapewnienie powszechnego dostępu i kreowanie popytu na usługi szerokopasmowego Internetu.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1175812-Konkurencja--nowej-generacji-i-inwestycje.html (dostęp płatny)
Zbędne funkcje Smart TV
Piotr Kościński
Telewizory z dostępem do Internetu rzadko są wykorzystywane do czegoś innego niż oglądanie telewizji – wynika z raportu NPD Group. Ok. 60 proc. posiadaczy urządzeń Smart TV wykorzystuje je do oglądania programów telewizyjnych przez Internet. Mniej niż co dziesiąty korzysta z wbudowanych w nowoczesne telewizory przeglądarek internetowych czy aplikacji do obsługi Twittera i Facebooka.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1175783-Zbedne-funkcje-Smart-TV.html (dostęp płatny)
Media coraz bardziej cyfrowe
Magdalena Lemańska
Największym wydarzeniem początku tego roku będzie fuzja platform satelitarnych „n" i Cyfra+, które wspólnie z bazą klientów sięgającą 2,5 mln staną się na rynku silną konkurencją dla Cyfrowego Polsatu (3,55 mln abonentów). W branży panuje zaciekawienie przede wszystkim, jak Cyfrowy wykorzysta nową sytuację (nowa platforma zapewne będzie musiała przedstawić klientom nowy regulamin, a to wiąże się z prawem do rozwiązania umowy, co może wykorzystać konkurencja).
http://archiwum.rp.pl/artykul/1175826-Media-coraz-bardziej-cyfrowe.html (dostęp płatny)
Odwołane prognozy pogrążyły kurs
Urszula Zielińska
Pierwsza sesja Nowego Roku przyniosła większości inwestorów poprawę stanu portfela, ale nie tym, którzy jakiś czas temu zainwestowali w akcje spółki Hawe, budującej sieci światłowodowe i udostępniające je innym operatorom.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1175841-Odwolane-prognozy-pograzyly-kurs.html (dostęp płatny)
Służbowy telefon uderzy po kieszeni
Tomasz Poznański
Pracownik, któremu powierzono narzędzia i instrumenty z obowiązkiem zwrotu albo do wyliczenia się, odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. - Dostałem od pracodawcy nowy model telefonu, tzw. smartfon. Rachunek za pierwszy miesiąc używania go przekroczył 3000 zł, z czego ponad 90 proc. to opłaty za transmisję danych. Pracodawca chce, abym pokrył te koszty w całości, gdyż zarzuca mi nieumiejętne korzystanie z aparatu. Dotychczas mój rachunek oscylował wokół 100 zł i szef opłacał go w całości. Czy można obciążyć mnie tak wysoką kwotą? - pyta czytelnik.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1175762-Sluzbowy-telefon-uderzy-po-kieszeni.html (dostęp płatny)