W komunikacie spółki uzasadniającym wybór nowego członka zarządu czytamy, że Jan Zimowicz jest doświadczonym menedżerem z osiągnięciami zawodowymi w tworzeniu i rozwijaniu strategii, doradztwie biznesowym, nadzorowaniu obszarów sprzedaży i zarządzaniu zmianą. Spółka przypomina, że Zimowicz zarządzał międzynarodowymi zespołami projektowym pracując na rzecz klientów z różnych branż. Za swoje kluczowe atuty uważa komunikatywność, zorientowanie na perspektywę kliencką, a także otwartość, bezpośredniość i skłonność do współpracy. Jego najważniejszym wyzwaniem w obecnym i kolejnych kwartałach będzie przygotowanie i przeprowadzenie firm przez proces rebrandingu (spółki ubezpieczeniowe i inwestycyjne zostały wydzielone z Grupy ING i 20 lipca br. zmieniają w Polsce nazwy na Nationale-Nederlanden).

Jan Zimowicz ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w sektorze usług finansowych, doradztwie w dziedzinie zarządzania oraz w konsultingu IT. Realizował szereg projektów w bankowości, branży ubezpieczeniowej, telekomunikacji, produkcji i sektorze publicznym.

Posiada tytuł Executive MBA nadany przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Anna Grzelońska, która do tej pory była członkiem zarządów ING TUnŻ i ING UF odpowiedzialnym za marketing, pozostaje w ich składzie. Nadzoruje obszary obsługi klienta, technologii informatycznej i administracji.