Zhou Xiaochuan, prezes banku centralnego Chin:
Nowy plan dla Grecji pomoże w rozwiązaniu kwestii narodowego długu strefy euro, jednocześnie zachowując stabilność finansową w strefie i jej członków oraz utrzymując zaufanie do rynków. Popieramy działania Unii i strefy euro w walce z globalnym kryzysem finałowym i w poprawianiu ich sytuacji fiskalnej. Chiny miały zawsze zaufanie do strefy euro i do euro, bedą nadal odgrywać aktywną i stabilną rolę na międzynarodowym rynku finansowym.
Michael Kemmer, prezes Federacji Banków Niemieckich BdB:
Europejski szczyt był ważnym krokiem naprzód. Grecja ma teraz dość czasu na zasadnicze reformy strukturalne. A decyzja pozwalająca funduszowi stabilizacyjnemu EFSF kupować rządowe obligacje wyznacza kierunek rozwoju unii walutowej i zwolni EBC z kupowania ich na wtórnym rynku, co wzmocni jego niezależność.
Gilles Moec, ekonomista Deutsche Bank:
Było niemal niemożliwe uniknięcie bankructwa Grecji i EBC to uznał. Jean-Claude Trichet to prawdziwy mąż stanu, pokazał to w kryzysie. Jeśli musiał dokonać całkowitego zwrotu, to zrobił to dla dobra unii walutowej.
bank BNP Paribas:
Porozumienie wykroczyło poza oczekiwania rynku, jest ważnym krokiem w stabilizowaniu rynków i rozwiązywaniu kryzysu długu.
bank ING:
Grecki pakiet jest pozytywnym wydarzeniem dla strefy euro i pierwszym krokiem w tworzeniu wspólnej polityki fiskalno-gospodarczej.
bank Morgan Stanley:
Porozumienie jest umiarkowanie pozytywne. Bilansując wszystko uważamy je raczej za krok naprzód, a nie za ostateczne rozwiązanie kryzysu długu narodowego strefy euro.
Francois Hollande, były przywódca Partii Socjalistycznej we Francji:
Plan ratunkowy, choć konieczny, jest spóźniony i niedostateczny. Doszło do ulgi, rynki uspokoją się na pewien czas, zwłaszcza że główny wysiłek spadnie na państwa, ale będą nadal narażone na wstrząsy. Gdyby te działania podjęto 18 miesięcy temu, nigdy nie doszłoby do kryzysu w strefie euro. Nie ma prawdziwego postępu w zarządzaniu gospodarką strefy euro.