Produkt posiada pełną ochroną zainwestowanego kapitału. Zysk z tej struktury uzależniony jest od wartości kasowej ceny surowca, notowanego na giełdzie towarowej w Londynie (London Metal Exchange). Będzie on równy procentowej zmianie wartości miedzi w stosunku do wartości początkowej – pod warunkiem, że w trakcie inwestycji cena surowca nie dotknie lub nie przekroczy określonych barier, które zostaną ustalone w dacie emisji produktu (27 września). Będą one zawierać się w przedziale od +/-30 proc. do +/- 40 proc. Oznacza to, że maksymalny zysk klientów został ograniczony do 30-40 proc. (15-20 proc. rocznie).
Jeżeli w okresie inwestycji cena miedzi będzie kiedykolwiek równa lub wyższa od wyznaczonej bariery, klient w dniu wykupu (27 września 2013 r.) otrzyma zysk w wysokości 3 proc. (1,5 proc. w skali roku). Tak samo stanie się, jeśli cena surowca będzie równa lub niższa od wyznaczonej bariery. Wartość początkowa ceny miedzi zostanie ustalona 27 września 2011 r., a wartość końcowa 25 września 2013 r.
Minimalna kwota inwestycji wynosi 5 tys. zł. Bank pobiera od klientów jednorazową opłatę dystrybucyjną od wartości nabywanych papierów. W okresie od 29 sierpnia do 9 września wynosi ona 0,1 proc., natomiast dla zapisów złożonych od 10 do 23 września jej wartość to 0,2 proc. Od zysku trzeba będzie zapłacić 19-proc. podatek Belki.
Pytanie do oferującego produkt
Czy zważywszy na fakt, że blisko trzyletni trend wzrostowy ceny miedzi uległ ostatnio wyhamowaniu – co sprawia, że nie da się wykluczyć jego odwrócenia i w konsekwencji głębszej korekty – wyznaczenie dolnej granicy bariery nawet na poziomie -40 proc. nie stanowi zbyt dużego ryzyka dla inwestorów?