Bartosz Mszyca

Współpracownik działu ekonomicznego

Firmy muszą szkolić pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa

Nie można oskarżać pracownika za to, że doprowadził do infekcji sieci, jeśli nie był dostatecznie przeszkolony w kwestii bezpieczeństwa – mówi Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa IT w Kaspersky Lab.

Marek Kasperski z ArtKomiks.pl opowiada o planszach komiksowych

Do plansz komiksowych nie można podchodzić jak do klasycznego rynku sztuki, gdzie przede wszystkim liczy się nazwisko artysty – mówi Marek Kasperski, założyciel internetowej galerii sztuki komiksu ArtKomiks.pl.

Marco Preuss z Kaspersky Lab o cyberzagrożeniach w 2015 roku

– Akcesoria, takie jak inteligentne zegarki, mają podobne systemy operacyjne jak smartfony. To oznacza, że stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców – mówi rp.pl Marco Preuss z Kaspersky Lab.

Komiksy. Pierwsze wydanie przygód Supermana sprzedane za 3,2 mln dol.

Egzemplarz komiksu „Action Comics #1” z 1938 r., na łamach którego po raz pierwszy pojawił się Superman, sprzedano na aukcji w serwisie eBay za kwotę ponad 3,2 mln dolarów.

David Cameron rządzi za pomocą smartfona BlackBerry

Przebywający na wakacjach premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, przyznał, że w pełni zdalnie kieruje pracami rządu za pośrednictwem telefonu BlackBerry.

Gadżety monitorujące aktywność fizyczną wciąż mało popularne

Około 34 proc. Amerykanów, którzy decydują się na zakup elektronicznych akcesoriów monitorujących aktywność fizyczną, przestaje z nich korzystać w ciągu 6-12 miesięcy.

Cyberprzestępcy ukradli dane klientów UPS

United Parcel Service (UPS) poinformowała, że w wyniku działań cyberprzestępców doszło do wycieku danych w 51 oddziałach firmy na terenie Stanów Zjednoczonych. Problem dotyczy około 105 tys. transakcji.

Cyberprzestępcy wykorzystali Heartbleed do kradzieży danych pacjentów

Zdaniem osób zaangażowanych w śledztwo i ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, kradzież danych 4,5 mln amerykańskich pacjentów umożliwiła luka odkryta w bibliotece OpenSSL w kwietniu tego roku.

Cyberprzestępcy wykradli dane 4,5 mln amerykańskich pacjentów

Firma Community Health Systems, która zarządza 206 szpitalami w 29 amerykańskich stanach poinformowała, że cyberprzestępcy dokonali ataku najprawdopodobniej w kwietniu i czerwcu tego roku.

Chętni mogą wylicytować lunch z Julianem Assangem

Julian Assange zaoferował chętnym możliwość wylicytowania lunchu ze sobą. Dochód ma zostać przeznaczony na cel charytatywny.