Justyna Romanowska
- w miejsce
Małgorzaty Olszewskiej
- będzie kierować w randze dyrektora Departamentem Telekomunikacji w
Justyna Romanowska
- w miejsce
Małgorzaty Olszewskiej
- będzie kierować w randze dyrektora Departamentem Telekomunikacji w
Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji
. Dotychczasowa szefowa tego departamentu awansowała na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie i, chociaż jej kompetencje nie zostały jeszcze ściśle określone, prawdopodobnie przejmie od
Igora Ostrowskiego
m.in. nadzór nad rynkiem telekomunikacyjnym.
Justyna Romanowska pełniła do tej pory funkcję zastępcy dyrektora departamentu telekomunikacji w resorcie cyfryzacji (wcześniej w Ministerstwie Infrastruktury). Wcześniej kierowała biurem współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Infrastruktury. Pracowała także w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła Uniwersytet Gdański.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Justyna Romanowska
- w miejsce
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
W 2025 roku aplikacja mObywatel zyska nowe funkcje. Pojawi się możliwość zastrzeżenia dokumentu tożsamości i zgłoszenia kolizji drogowej. W aplikacji dostępne będą także nowe legitymacje dla określonych grup i zawodów prawniczych.
Choć jeszcze niedawno Ministerstwo Rozwoju i Technologii chętnie informowało o rozmowach z Intelem, teraz już „nie udostępnia informacji”. To pokłosie tego, że w resorcie nie ma ministra odpowiedzialnego za ten obszar.
Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że do końca pierwszego kwartału 2025 r. zakończą się rządowe prace nad ustawą wdrażającą dyrektywę NIS2. Według deklaracji resortu ma ona podnieść poziom cyberbezpieczeństwa, ale rodzi wiele obaw u przedsiębiorców.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Resort cyfryzacji przygotowuje obecnie projekty wdrażające unijne rozwiązania dotyczące zarządzania danymi i sztucznej inteligencji. Choć regulacje dotyczą zbliżonej materii, da się zauważyć między nimi znaczące różnice – np. co do właściwego sądu odwoławczego od decyzji organu.
Osoby korzystające z aplikacji mObywatel 2.0 na starszych smartfonach mogą wkrótce utracić do niej dostęp. Minimalne wymagania technologiczne po nowej aktualizacji to system Android 8 lub iOS 15. Dlaczego wprowadzono zmiany? Kogo będą dotyczyły?
Od 1 stycznia 2025 r. znacząco zwiększy się liczba urzędów i instytucji, które będą honorować e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało ich listę.
W kwestii cyberbezpieczeństwa jesteśmy świadkami próby legitymizacji kontrowersyjnych instytucji prawnych rzekomymi wymogami unijnymi. To przykład tzw. goldplatingu – mówi prof. Tomasz Siemiątkowski, adwokat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas