Reklama

Spotkanie w Watykanie. Zełenski podarował papieżowi kamizelkę kuloodporną

Prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał przez 40 minut z papieżem Franciszkiem w Watykanie podczas wizyty państwowej przywódcy Ukrainy we Włoszech. Było to pierwsze spotkanie Zełenskiego z papieżem od 2020 roku.

Publikacja: 13.05.2023 19:20

Spotkanie w Watykanie. Zełenski podarował papieżowi kamizelkę kuloodporną

Foto: AFP

mz

Papież Franciszek podarował Zełenskiemu małą rzeźbę z gałązką oliwną, która symbolizuje pokój, podczas gdy prezydent Ukrainy dał papieżowi ikonę Matki Boskiej namalowaną na kamizelce kuloodpornej.

W oświadczeniu po spotkaniu Stolica Apostolska poinformowała, że podczas spotkania papież Franciszek i prezydent Zełenski „omówili sytuację humanitarną i polityczną na Ukrainie spowodowaną trwającą wojną”. Papież i prezydent Zełenski „zgodni byli co do potrzeby kontynuowania działań humanitarnych na rzecz wsparcia ludności”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Dyplomacja
Mocne wystąpienie Marcina Bosackiego podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ambasador Rosji zaprzeczył zarzutom
Dyplomacja
Radosław Sikorski w Fox News: Miały być sankcje na Rosję, była Alaska
Dyplomacja
Rosyjskie drony nad Polską. Donald Trump: To mogła być pomyłka
Dyplomacja
Rusłan Szoszyn: Białoruś uwalnia 52 więźniów. Łukaszenko walczy o względy Trumpa
Dyplomacja
Marian Banaś: Mogę jeszcze przez kilka lat pełnić funkcję prezesa NIK
Reklama
Reklama