Chodzi o pozew, jaki kilka dni temu TVN wniosła przeciwko redaktorowi naczelnemu Niezależna.pl  Grzegorzowi Wierzchołowskiemu, oraz wydawcy portalu -  spółce Słowo Niezależne. Kością niezgody jest zacytowanie przez portal  słów , które  Tomasz Sakiewicz wypowiedział w grudniu na antenie TVP Info na temat TVN w kontekście katastrofy smoleńskiej: „Kłamią w żywe oczy. TVN podaje informacje, które chronią Putina w sprawie katastrofy". A także wyraził się, iż Tusk "pomaga ukryć prawdę o Smoleńsku od samego początku".  TVN pozwał za to samo także Telewizję Polską i redaktora naczelnego portalu tvp.info Samuela Pereirę.

Czytaj więcej

Wątpliwe podstawy do kary za "nieprawdziwe informacje"

W razie przegranej Niezależna.pl będzie musiała wpłacić 100 tys. zł na cele charytatywne.

TVN domagała się w pozwie, by sąd nakazał portalowi wstrzymanie przez rok publikacji ocen: "TVN kłamie", czy "TVN manipuluje", "TVN podaje informacje, które chronią Putina, "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej".

Proces jeszcze nie ruszył, ale  oddalił wniosek TVN o udzielenie procesowego zabezpieczenia.

- W sprawie nie zostało sporządzone jeszcze uzasadnienie postanowienia, więc nie mogę nic powiedzieć na temat przyczyn - poinformowała Sylwia Urbańska, rzeczniczka sądu.

Niezależna.pl już jednak triumfuje: „Sąd oddalił wniosek (...) de facto o wprowadzenie cenzury prewencyjnej” – obwieścił portal w tekście pt. „Porażka TVN - sąd nie zgodził się na cenzurę. Możemy pisać "TVN kłamie".