Komitet Doradczy ds. Szczepionek FDA spotkał się w czwartek, aby omówić kwestię tego, jakich informacji potrzebuje Agencja, aby móc rozważyć dopuszczenie do użycia szczepionek dla dzieci poniżej 12 roku życia.

- Jestem pewien, że jest jednomyślność między doradcami co do tego, że ważne jest, aby mieć szczepionki dla dzieci - powiedział Offit w rozmowie z CNN.

Offit dodał, że doradcy mają różne zdanie co do tego, jakie informacje powinny być rozpatrywane przy dopuszczaniu szczepionek do użycia dla różnych grup wiekowych poniżej 12 roku życia i jak wiele dzieci z tych grup powinno wziąć udział w testach klinicznych szczepionek.

- Z pewnością uważam, że będziemy mieć szczepionki do początku przyszłego roku i miejmy nadzieję, że do końca roku będziemy mieli szczepionkę dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat - stwierdził Offit.

- Gdybyśmy byli po pandemii - gdyby to wszystko było za nami - wówczas nie byłoby kwestii, ale nie jesteśmy po pandemii - dodał Offit.

- Warianty wciąż tu są i stają się bardziej zakaźne. Sądzę, że gdy nadejdzie zima, znów zobaczymy wzrost liczby zakażeń, więc nadal potrzebujemy szczepionki - wyjaśnił.