fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. USA: Liczba zakażeń dzieci najniższa od roku

Dziecko w masce
Adobe Stock
Od 27 maja do 3 czerwca liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród dzieci w USA wyniosła 16 281 - to najmniejsza liczba zakażeń niepełnoletnich w Stanach Zjednoczonych od tygodnia kończącego się 6 czerwca 2020 roku - podaje Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP)

W ciągu tygodnia liczba nowych zakażeń wśród dzieci zmniejszyła się o 52 proc. (wówczas w USA wykryto 34 463 nowych zakażeń osób niepełnoletnich).

Jeszcze nigdy w czasie pandemii liczba zakażeń wśród dzieci nie spadła tak gwałtownie - wynika z danych AAP.

Łącznie w USA koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u blisko 4 mln dzieci. Biorąc pod uwagę wszystkie wykryte w USA między 27 maja a 3 czerwca przypadki zakażenia - blisko 1 na 5 dotyczy osoby niepełnoletniej.

Najwięcej zakażeń dzieci - w liczbach bezwzględnych - wykrywanych jest obecnie w Kalifornii. Procentowo zakażenia dzieci stanowią największy odsetek wszystkich zakażeń wykrywanych w Vermont.

Z danych AAP wynika, że w dziewięciu stanach zakażenia dzieci stanowią 18 lub więcej procent wszystkich zakażeń.

W USA szczepionki na COVID-19 dostępne są dla wszystkich mieszkańców, którzy skończyli 12 lat. Co najmniej jedną dawką szczepionki zaszczepiono w tym kraju ponad 171 mln osób - ok. 51,7 proc. populacji USA. Ponad 141 mln osób - 42,3 proc. populacji - to osoby w pełni zaszczepione.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA