Ministerstwo Zdrowia informuje, że wykonano dotąd ponad 24,4 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 9,7 mln Polaków. Łącznie do kraju trafiło niemal 30 mln dawek szczepionek.

W ciągu ostatniej doby liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wyniosła 140. Zmarła jedna osoba. To najniższy wynik od marca ubiegłego roku.

- Mamy miejsce z bardzo rozproszonymi ogniskami zakażeń koronawirusem, pojawiają się w kilku punktach i są odosobnione - powiedział w rozmowie z radiową Jedynką minister zdrowia Adam Niedzielski. - Ze względu na małą liczbę zakażeń koronawirusem dosyć łatwo jest je opanować z punktu widzenia służb sanitarnych - dodał.

Szef resortu zdrowia uważa, że zagrożeniem wystąpienia czwartej fali zakażeń są nowe mutacja, które nie byłyby zwalczane przez szczepienia. - Obecnie wszystkie mutacje są pokryte zakresem ochronnym szczepienia - powiedział.

- Nie spodziewałbym się, żeby nasze wyjazdy, przebywanie na świeżym powietrzu w zdecydowanej, większej części dnia, generowały jakieś większe ryzyko - ocenił.

- Wydaje się, że dochodzimy do progu odporności zbiorowej, bo nawet gdy zwiększamy mobilność społeczną, nie mam tego odwzorowania we wzroście liczby zakażeń - ocenił Niedzielski.