- Kara jaka zostanie nałożona na WUM to blisko 350 tys. zł. Mamy tu do czynienia z drastycznym nadużyciem władzy - poinformował minister zdrowia.

Dodał, że osoby spoza personelu szpitalnego były rejestrowane w systemie e-skierowań już 28 grudnia, gdy nie było żadnych możliwości rejestracji osób spoza grupy "0".

Czytaj także: Szczepienia w WUM. Solidarna Polska składa zawiadomienie do prokuratury

Przeprowadzona przez NFZ kontrola wykazała, że w trakcie szczepień osób spoza grupy "0" w szpitalu przebywały co najmniej 32 osoby z personelu medycznego, które zgłosiły się do szczepień, a nie zostały zaszczepione.

- Oczekuję dymisji rektora WUM. Nie widzę możliwości współpracy z władzami uniwersytetu w zaistniałej sytuacji - powiedział Adam Niedzielski. - Są takie sytuacje kiedy człowiek odpowiedzialny nie może unikać odpowiedzialności - tłumaczył.

Szczepienia poza kolejnością w WUM

Pod koniec grudnia w Polsce z użyciem Comirnaty, szczepionki mRNA firm Pfizer i BioNTech ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. W pierwszym etapie szczepienia dostępne są dla medyków.

Czytaj także:

WUM: Zaszczepiono kilkadziesiąt osób. Na liście biznesmeni

 Radosław Pazura o szczepieniu przeciw koronawirusowi: Nie żałuję

Według pierwszych doniesień na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zaszczepiona została też grupa kilkunastu znanych osób. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymali m.in. były premier, europoseł SLD Leszek Miller oraz Krystyna Janda, Radosław Pazura, Wiktor Zborowski, Edward Miszczak, Michał Bajor, Maria Seweryn i Magda Umer.