fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szczepienia w WUM. Solidarna Polska składa zawiadomienie do prokuratury

AFP
Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze szczepieniami zorganizowanymi w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zawiadomienie zostało złożone przez polityków Solidarnej Polski - wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia i posła Jana Kanthaka.

Autorzy zawiadomienie zwrócili uwagę na możliwość niewłaściwego zorganizowania akcji szczepień przeciw Covid-19, co miało przełożyć się na działanie na szkodę interesu publicznego.

Drugi wymieniony czyn to poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji sporządzanej przez pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pod koniec grudnia w Polsce z użyciem Comirnaty, szczepionki mRNA firm Pfizer i BioNTech ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. W pierwszym etapie szczepienia dostępne są dla medyków.

Czytaj także:

WUM: Zaszczepiono kilkadziesiąt osób. Na liście biznesmeni

 Radosław Pazura o szczepieniu przeciw koronawirusowi: Nie żałuję

Według pierwszych doniesień na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zaszczepiona została też grupa kilkunastu znanych osób. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymali m.in. były premier, europoseł SLD Leszek Miller oraz Krystyna Janda, Radosław Pazura, Wiktor Zborowski, Edward Miszczak, Michał Bajor, Maria Seweryn i Magda Umer.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że poza kolejnością zaszczepiono kilkadziesiąt osób. Listę nazwisk posiada Narodowy Fundusz Zdrowia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA