Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.03.2018 11:47 Publikacja: 19.03.2018 11:45
Foto: Pixabay
Włoska produkcja przemysłowa była o 1,9 proc. mniejsza niż w grudniu, kiedy wzrosła o 2,1 proc. - poinformował krajowy urząd statystyczny Istat. To wynik gorszy od spadku 0,6 proc. prognozowanego przez ekonomistów. W porównaniu ze styczniem minionego roku i po uwzględnieniu czynników sezonowych produkcja wzrosła o 4 proc.
Po wzrośnie o 1,5 proc. w 2017 r. trzecia pod względem wielkości gospodarka strefy euro nadal pozostaje poniżej poziomu sprzed kryzysu, a nierozstrzygnięte niedawne wybory zwiększają obawy o trwałość włoskiego ożywienia. Wyniki głosowania z 4 marca przedłużają polityczny impas, co może pogorszyć prognozy gospodarcze.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kolejna porcja danych nie jest już dostępna dla obywateli Rosji. Po gospodarce i handlu zagranicznym, teraz reżi...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Inflacja wchodzi już do przedziału celu NBP i tylko w mało prawdopodobnym scenariuszu się z niego symbolicznie w...
Lipcowa obniżka stóp procentowych była „dostosowaniem”, a Rada Polityki Pieniężnej nie przesądza kolejnych decyz...
Jesteśmy skłonni dalej obniżać stopy procentowe, jeśli inflacja będzie się zachowywać tak, jak to przewidujemy –...
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła na lipcowym posiedzeniu stopy procentowe o 25 punktów bazowych, w tym stopę re...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas