Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 18.04.2018 13:40 Publikacja: 18.04.2018 13:37
Foto: Fotolia.com
Wartość eksportu wzrosła o 2,1 proc. w porównaniu z marcem minionego roku, ale prognozowano wzrost o 5,2 proc. Import spadł o 0,6 proc., podczas gdy zakładano jego wzrost o 6,3 proc. O takiej różnicy przesądził prawie 17-proc. spadek dostaw z Chin spowodowany zamknięciem tamtejszych fabryk na tydzień z okazji obchodów Księżycowego Nowego Roku. Nadwyżka handlowa wyniosła 797,3 mld jenów (7,4 mld USD). Prognozowano niecałe 500 mld jenów.
Hiroaki Muto, główny ekonomista w Tokai Tokyo Research Center ostrzega jednak, że w najbliższych miesiącach nadwyżka może się kurczyć, bo mocniejszy kurs jena będzie negatywnie oddziaływał na eksport, a rosnące ceny ropy naftowej zwiększą wydatki na import.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Sprzedaż detaliczna w sierpniu urosła o 3,1 proc. rok do roku – podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny (...
Agencja Moody’s utrzymała długoterminowy rating kredytowy Polski na dotychczasowym poziomie A2, jednak obniżyła...
Produkcja przemysłowa w Polsce w sierpniu urosła o 0,7 proc. r/r – podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny (G...
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w sierpniu 8769,08 zł brutto, co oznacza wzrost o 7...
Amerykański bank centralny obciął główną stopę procentową o 25 pb, co było zgodne z oczekiwaniami inwestorów. Za...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas