Volkswagen zarabia na SUVach

Volkswagen zwiększył w II kwartale zysk operacyjny o 29,9 proc. mimo mniejszej sprzedaży, bo popyt na SUVy i na auta marek z górnej półki pozwolił zwiększyć marże

Publikacja: 25.07.2019 12:54

Volkswagen zarabia na SUVach

Foto: Bloomberg

Zysk operacyjny zwiększył się do 5,13 mld euro z 3,94 mld rok wcześniej, co wynika również z tego, że w ubiegłym roku grupa zaksięgowała duży odpis na problemy z dieslami.

VW potwierdził prognozę zwiększenia w całym roku sprzedaży i poprawy obrotów o co najmniej 5 proc.; spodziewa się ponadto rentowności handlowej 6,5-7,5 proc. działu samochodów osobowych. W I półroczu grupa z Wolfsburga osiągnęła rentowność7,2 proc wobec 6,8 rok w temu — podał Reuter.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Mesko będzie produkować 250 mln pocisków rocznie
Biznes
Katastrofa Boeinga w Indiach, polska zbrojeniówka w impasie i powrót atomu
Biznes
Donald Trump zapowiedział zmiany w polityce imigracyjnej pod naciskiem farmerów
Biznes
Zmiany u Pracodawców RP. Odchodzi prezes
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Biznes
Strażacy ze wsparciem ORLEN