Taką informację amerykańskiej agencji Dow Jones powtarzały wczoraj polskie serwisy internetowe. Wymienione grupy zarządzają portfelami wartymi po kilkadziesiąt miliardów dolarów każdy. Fundusze Apax (mówi się o nim także w kontekście BZ WBK) często inwestują w firmy telekomunikacyjne. Były zaangażowane w TDC, duńskiego, byłego już właściciela sieci Plus, a Texas Pacific Group często z nim kooperuje.
O tym, że fundusze sygnalizują zainteresowanie walorami jednego z trzech największych polskich operatorów komórkowych, mówili już zarówno Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen, jak i Tomasz Zadroga, prezes PGE (obie firmy posiadają udziały w Polkomtelu).
[wyimek][srodtytul]16 mld zł[/srodtytul] na tyle wyceniany jest przez analityków operator sieci Plus [/wyimek]
Koncerny: paliwowy i energetyczny, zapowiadają wspólną sprzedaż akcji telekomunikacyjnej firmy. Wraz z nimi papiery sieci Plus chcą też upłynnić KGHM Polska Miedź i Węglokoks. Brakuje jeszcze tylko oficjalnego stanowiska jedynego obecnie zagranicznego akcjonariusza Polkomtelu – grupy Vodafone. Na razie Orlen i PGE informowały, że Brytyjczycy także mogą przystąpić do konsorcjum sprzedających.
Choć o sprzedaży Polkomtelu przez polskich właścicieli mówią od lat zarządy tych firm, to tak blisko transakcji nie były one nigdy. Wybrały już doradców, którzy przygotowują memorandum informacyjne. Ma być ono gotowe w sierpniu.