Reklama

Róże dla związkowców od Ryanair

Największy europejski tani przewoźnik wysłał portugalskim związkowcom z linii TAP bukiet róż w podziękowaniu za zapowiedź strajku w okresie wakacji

Aktualizacja: 03.06.2011 20:25 Publikacja: 03.06.2011 16:49

Róże dla związkowców od Ryanair

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

- Ryanair zaczyna kochać portugalski Krajowy Związek Zawodowy Personelu Lotnictwa Cywilnego (SNPVAC), który w samym środku sezonu wprowadza takie zamieszanie – napisał irlandzki przewoźnik w oświadczeniu.

Aby okazać wdzięczność wobec portugalskich związkowców Ryanair posłał im bukiet składający się z dziesięciu róż. Każda z nich reprezentuje jeden dzień strajku, które zapowiedział personel lotniczy TAP domagając się podwyżek.

18, 19, 20, 25 i 26 czerwca, a także co siedem dni, począwszy od 1 lipca, pracownicy lotnisk i personelu pokładowego planują prowadzenie akcji strajkowej.

Jak poinformował w środę Ricardo Andrade z kierownictwa SNPVAC, strajk będzie formą protestu przeciwko decyzji zarządu TAP, który postanowił zmniejszyć załogi samolotów o szefa personelu kabinowego.

Według związkowców osoba ta jest tymczasem niezwykle przydatna szczególnie w przypadku lotów trwających wiele godzin. Redukcja tego stanowiska może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo pasażerów podczas rejsu

Reklama
Reklama

Redukcja składu załóg samolotów linii TAP w ramach programu oszczędnościowego była zapowiadana przez dyrekcję przewoźnika od kilku miesięcy.

TAP jest głównym państwowym przewoźnikiem lotniczym Portugalii, w którym udziały posiada skarb państwa. W zawartym w maju memorandum o pomocy  UE i MFW w wysokości 78 mld euro dla Portugalii przewidziano, że firma znajdzie się w pierwszej grupie spółek przeznaczonych do prywatyzacji. Od 2009 roku TAP obsługuje bezpośrednie połączenie między Warszawą a Lizboną.

Biznes
Jest decyzja prezydenta w sprawie Lex Huawei
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Biznes
Nieudany rozruch wielkiego pieca w Hiszpanii. Hutniczy gigant ma poważny problem
Biznes
Opłacalność SAFE, przyspieszenie gospodarki i inwestycje Japonii w USA
Biznes
Analitycy: Orange Polska to znowu dojna krowa. Dywidenda mniejsza niż możliwości
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama