Na inwestycje kolejowe w Polsce i wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw bank w ubiegłym roku przeznaczył po ok. 660 mln euro, sektor energetyczny otrzymał ok. 570 mln euro, a miasta na swoje inwestycje w ochronę zdrowia, szkolnictwo, wodociągi i kanalizacją otrzymały ok. 500 mln euro wsparcia.
Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego w latach 2008 – 2012 do Polski z banku trafiło wsparcie w wysokości 22,8 mld euro. Tylko w ubiegłym roku wsparcie wyniosło 4,4 mld euro. Jak wynika z danych EBI Polska jest największym beneficjentem banku spośród krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej w latach 2004 – i 2007 i czwartym pod względem wysokości otrzymanego wsparcia we wszystkich krajów korzystających pożyczek EBI.
Największe wsparcie w 2012 roku Polska otrzymała na inwestycje w infrastrukturę transportową – 900 mln euro na budowę S8 między Wrocławiem a Łodzią i miedzy Piotrowem Trybunalskim a Warszawą oraz na budowę trzech odcinków trasy S7. Kolejne 300 mln euro zostało przyznane na budowę i modernizacje obwodnicy Warszawy, na modernizacje 139 km odcinka torów Katowice – Kraków – Rzeszów została zaciągnięta pożyczka w wysokości 308 mln euro. Gdańskie lotnisko otrzymało 36,5 mln euro.
W roku 2012 bank przeznaczył około 505 mln euro na rozwój i modernizację infrastruktury miejskiej.
Bank zarządza też pięcioma funduszami holdingowymi Jessica w Polsce w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, śląskim, pomorskim i mazowieckim. Zawarł w ubiegłym roku umowę ustanawiającą Fundusz Rozwoju Obszarów Miejskich dla województwa mazowieckiego na kwotę 38 mln euro. Na mocy tej umowy łączna kwota zarządzanych środków, czyli ok. 256 mln euro została w całości przydzielona siedmiu Funduszom Rozwoju Obszarów Miejskich działającym na terenie Polski. Wsparcie dla Małych i Średnich przedsiębiorstw wyniosła 658 mln zł do firm trafiło za pośrednictwem jedenastu partnerskich instytucji finansowych z którymi bank zawarł umowy.