Aktualizacja: 31.08.2020 21:58 Publikacja: 31.08.2020 19:00
Foto: Adobe Stock
Do anulowania zamówienia doszło po lipcowym raporcie podkomisji Izby Reprezentantów ds. polityki gospodarczej i konsumenckiej, który stwierdzał, że Biały Dom przepłacił Philipsa o co najmniej 500 mln dolarów. Holendrzy zaprzeczyli, by spekulowali respiratorami.
Philips był jedną z kilku firm, z jakimi Amerykanie zawarli umowy na dostawę 187 tys. respiratorów do narodowych rezerw strategicznych do leczenia chorych na COVID-19. Firma z Eindhoven zwiększyła moce produkcyjne w Pensylwanii i Kalifornii, aby sprostać nagłemu popytowi, ale teraz poinformowała, że dostarczy resortowi zdrowia do końca roku tylko 13 tys. respiratorów. Rzecznik dodał, że firma powinna znaleźć innych chętnych na pozostałe 30 tys. aparatów.
Zamrożone na terenie Wspólnoty gotówka i papiery wartościowe oligarchów objętych sankcjami oraz rosyjskich państ...
Telewizja Russia Today - propagandowa tuba rosyjskiego reżimu, dostała w minionym roku rekordową kwotę pieniędzy...
Już trzy czwarte firm w Unii osiągnęło w 2024 r. co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowy...
Upadłe Rafako i Hutę Częstochowa dotychczas łączył jeden, wspólny sposób ratowania poprzez udział spółek Skarbu...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Blisko połowa Polaków nie widzi swojej drogi zawodowej w prowadzeniu własnego biznesu, choć ponad 80 proc. uważa...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas