- W szczycie piwnego sezonu, czyli w czerwcu, lipcu i sierpniu 2013 r., sprzedaliśmy o 36 proc. więcej Warki Radler niż w tym samym okresie 2012 roku - podkreśla Małgorzata Lubelska, dyrektor marketingu i członek zarządu Grupy Żywiec. - Ważny udział w tym wyniku ma także Warka Radler Jabłko, nowy, typowo polski, jabłkowy smak, wprowadzony wiosną tego roku jako uzupełnienie klasycznego smaku cytrusowego – dodaje.

Od kwietnia do sierpnia 2013 r. Grupa Żywiec sprzedała ponad 100 tysięcy hektolitrów jabłkowego radlera, czyli w przeliczeniu na butelki - 20 mln sztuk.

Według informacji Grupy Żywiec sprzedaż Warki Radler była znacząco wyższa, niż wszystkich radlerów konkurencji łącznie. Ponadto z badań GfK Polonia z sierpnia 2013 r. wynika, że Warka Radler jest najbardziej rozpoznawalnym radlerem w Polsce. Wspomagana znajomość marki w ciągu roku wzrosła z 47 do 81 proc.

Warka Radel jest także najlepiej sprzedającym się radlerem w grupie Heineken, do której należy Grupa Żywiec. W Austrii, kraju numer dwa na tej liście, gdzie miks piwa z lemoniadą jest znany od lat, sprzedała ona o niemal 25 proc. mniej radlerów niż w Polsce. W Europie Środkowo-Wschodniej Warka Radler stanowi jedną czwartą całego wolumenu sprzedaży radlerów Heinekena.

W badaniach przeprowadzonych przez IPSOS dla Grupy Żywiec w lipcu 2013 r. na grupie respondentów w wieku 18-65 lat, aż 43 proc. ankietowanych zadeklarowało, że próbowało już radlera, a 92 proc. znało co najmniej jedną markę z tego segmentu. - Niezwykle rzadko udaje się tak skutecznie i szybko zbudować zupełnie nową kategorię na rynku konsumenckim – komentują w Grupie Żywiec.