Tymczasowa siedziba PGZ urządzona w zeszłym roku w nowopowstałych zakładach „Łucznika", w ekspresowym tempie zostanie przeniesiona do nowoczesnego biurowca Radom Park Office. W fabryce karabinów pozostanie jedynie kancelaria tajna firmy. Zarówno zarząd jak i centrum usług wspólnych koncernu skupiającego 30 fabryk broni, jednostek badawczych i biur handlowych o łącznych rocznych przychodach szacowanych na 5 mld zł , zajmie 2 tys. m kw. czyli całą kondygnację biurowca na radomskim Osiedlu Słonecznym.
Wojskowe innowacje
Jak informuje Grzegorz Szymański rzecznik PGZ, w tworzonej właśnie centrali ma urzędować na co dzień zarząd firmy, chyba że bieżące obowiązki prezesów zatrzymają ich incydentalnie w Warszawie. Będą mieć wówczas do dyspozycji biura stołecznego oddziału PGZ. Na stałe w radomskiej siedzibie pracować ma też obsługa księgowa całej grupy, pion informatyczny i bezpieczeństwa danych a także administracja. Z Radomia koordynowany ma być też marketing zbrojeniowego „Pegaza", sprawy produkcyjne i zintegrowane przedsięwzięcia badawczo – rozwojowe. Na razie obsada głównej kwatery PGZ ma liczyć 100 osób. – Uzupełniającą rekrutację specjalistów mamy zamiar prowadzić lokalnie ,będziemy współpracować z miejscowym środowiskiem akademickim - zapowiada rzecznik PGZ.
W przyszłości w Radomiu zaplanowano m in. utworzenie innowacyjnego Centrum Technologii Wojskowych – te działania mają być skorelowane z władzami Radomia i przewidują wykorzystanie środków unijnych a także obiektów pozostały po kompleksie przemysłowym Fabryki Broni Radom, położonych w centrum miasta.
Ściślejsza integracja