Kompleks ścianowy wraz z obudową hydrauliczną i wyposażeniem elektrycznym, kombajn ścianowy oraz przenośnik taśmowy dostarczy Grupa Kopex do kopalń w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym.

- Wszystkie trzy kontrakty podpisaliśmy w okresie od lutego do kwietnia. Po ubiegłorocznym zastoju obserwujemy ożywienie na rynku rosyjskim. Nasi partnerzy dostrzegają konieczność inwestowania w wysokowydajne maszyny i urządzenia. Bardzo się cieszę, że produkty Grupy Kopex są na tym rynku doceniane- mówi prezes Kopeksu Józef Wolski.

Przedmiotem kontraktów jest dostawa dwóch kombajnów ścianowych KSW460-NE. Pierwszy z nich, jako element kompleksu ścianowego, razem z obudową ścianową i wyposażeniem elektrycznym trafi do kopalni Bierezowska.

Umowy zawarły polskie spółki należące do Grupy Kopex za pośrednictwem działającej w Nowokuźniecku spółki Kopex Sibir. Spółka została założona w 2010 r. Jej głównym zadaniem jest reprezentowanie Grupy Kopex w Rosji oraz obsługa maszyn i urządzeń spółki pracujących na tym rynku.

Zawarte kontrakty znacznie zwiększają udział Kopexu na rosyjskim rynku. Podpisane umowy zostaną w całości zrealizowane w drugiej połowie 2015 r.

Przed południem cena akcji Kopeksu rosła o 0,4 proc do 10,10 zł. Od początku roku walory spółki potaniały o ponad 6 proc.