Reklama

Biznes chce rozmawiać z rządem o lockdownie

Rząd wprowadza od soboty nowe obostrzenia, które mają pomóc zatrzymać wzrost liczby zakażeń Covid-19. Jeśli to nie pomoże czeka nas ponowny lockdown.

Aktualizacja: 04.11.2020 18:18 Publikacja: 04.11.2020 17:24

Biznes chce rozmawiać z rządem o lockdownie

Foto: Bloomberg

– Zaciągamy hamulec. To ostatni krok przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Jej wprowadzenie jest możliwe za 7-10 dni – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział, że narodowa kwarantanna będzie wprowadzona, gdy liczba zakażeń sięgnie 70-75 na 100 tys. mieszkańców. Jeśli spadnie do 25-50 na 100 tys. mieszkańców możliwy będzie powrót do obostrzeń przewidzianych dla strefy czerwonej, jeśli zaś spadnie do 10-25 zakażeń do obostrzeń przygotowanych dla strefy żółtej. Już dziś liczba zakażeń mieści się w przedziale, który wskazuje na wprowadzenie narodowej kwarantanny.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Rada Gabinetowa, kryzys w AGD i ostrzeżenie branży motoryzacyjnej dla Brukseli
Biznes
Prezydent Karol Nawrocki zawetował dwie kolejne ustawy
Biznes
Kamera rozpozna narodowość i rasę. Totalna inwigilacja w Rosji
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Biznes
Kreml zagrabia kolejne firmy. Teraz kraby i przekąski będą zarabiać na wojnę
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama