Koźmiński umocnił się w światowej lidze studiów MBA

Program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego zajął 44. miejsce na świecie w najnowszym rankingu „Financial Times”, który po raz kolejny wybrał setkę najlepszych na świecie studiów menedżerskich.

Publikacja: 18.10.2022 09:20

Koźmiński umocnił się w światowej lidze studiów MBA

Foto: PAP, Albert Zawada

– Program dopasowujemy do zmieniającego się świata. Obok solidnej wiedzy odzwierciedlanej w studiach przypadków, staramy się inspirować słuchaczy, pokazując, jak skutecznie zarządzać i działać, pamiętając o świecie, społeczeństwie i o sobie samych – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School, komentując sukces uczelni w rankingu „Financial Times”.

ALK awansowała w tym roku na 44. miejsce w tym zestawieniu (z 54. przed rokiem), co dotychczas jest najlepszym międzynarodowym wynikiem polskich uczelni kształcących menedżerów.

Zwycięzcami tegorocznego rankingu Executive MBA 2022 „FT” są programy wyróżniające się wielokulturowością i silnym udziałem Chin. Pierwsze miejsce zajął Kellogg/HKUST realizowany w Hongkongu, drugie - Ceibs (Chiny, Szwajcaria i Ghana) a trzecie - EMBA prowadzony przez Tsinghua University/Insead w Chinach, Singapurze, we Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miejsce na podium laureatom rankingu zapewnili absolwenci stanowiący wysoko wynagradzaną wyższą kadrę menedżerską firm działających na rynkach międzynarodowych, np. roczne zarobki absolwentów studiów menedżerskich w Kellogg/HKUST przekraczają 584 tys. dolarów.

Czytaj więcej

Problemy finansowe i kadrowe duszą szkoły i przedszkola

Absolwenci Executive MBA ALK, który jest najstarszym program tego typu w Polsce, działając nieprzerwanie od 1989 roku, zarabiają średnio 236 tys. dolarów rocznie.

W rankingu „FT” znalazł się również program EMBA oferowany przez ESCP Business School we współpracy z sześcioma europejskimi uczelniami, w tym z Akademią Leona Koźmińskiego. Zajął wysokie, piąte miejsce na świecie, głównie dzięki umiędzynarodowieniu i wartości dodanej wnoszonej przez partnerów.

– Nasze partnerstwa z najlepszymi europejskimi uczelniami są możliwe, bo jesteśmy w tej samej lidze, co potwierdza ranking „FT” – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Jak zaznacza, programy Executive MBA wymagają dziś szerokiego spojrzenia na zarządzanie,m dlatego też ALK uczy studentów nie tylko korzystania z narzędzi twardych, jak analiza finansowa, Big Data, IT, ale też filozofii stosowania sztucznej inteligencji czy wrażliwości w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG).

Jak przypominają przedstawiciele Koźmińskiego, rankingi „Financial Times” obejmują najlepsze uczelnie ekonomiczne i szkoły biznesu, które posiadają przynajmniej jedną z dwóch uznawanych na świecie akredytacji: AACSB lub EQUIS (Akademia Leona Koźmińskiego od dziesięciu lat ma obie).

Biznes
Polskie firmy nadrabiają dystans w cyfryzacji
Biznes
Rafako i Huta Częstochowa. Będą razem produkować dla wojska?
Materiał Promocyjny
Dlaczego Polacy boją się założenia firmy?
Biznes
Ogromna inwestycja Microsoftu w Europie. Koncern składa obietnicę
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Biznes
Trump łagodzi cła, Chiny chcą powrotu do normalności. Polska stawia na innowacje
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne