– Program dopasowujemy do zmieniającego się świata. Obok solidnej wiedzy odzwierciedlanej w studiach przypadków, staramy się inspirować słuchaczy, pokazując, jak skutecznie zarządzać i działać, pamiętając o świecie, społeczeństwie i o sobie samych – mówi dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School, komentując sukces uczelni w rankingu „Financial Times”.
ALK awansowała w tym roku na 44. miejsce w tym zestawieniu (z 54. przed rokiem), co dotychczas jest najlepszym międzynarodowym wynikiem polskich uczelni kształcących menedżerów.
Zwycięzcami tegorocznego rankingu Executive MBA 2022 „FT” są programy wyróżniające się wielokulturowością i silnym udziałem Chin. Pierwsze miejsce zajął Kellogg/HKUST realizowany w Hongkongu, drugie - Ceibs (Chiny, Szwajcaria i Ghana) a trzecie - EMBA prowadzony przez Tsinghua University/Insead w Chinach, Singapurze, we Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miejsce na podium laureatom rankingu zapewnili absolwenci stanowiący wysoko wynagradzaną wyższą kadrę menedżerską firm działających na rynkach międzynarodowych, np. roczne zarobki absolwentów studiów menedżerskich w Kellogg/HKUST przekraczają 584 tys. dolarów.
Czytaj więcej
Brak pieniędzy, niedofinansowanie, niskie płace, rosnąca liczba wakatów, odpływ doświadczonych nauczycieli i niechęć młodych do pracy w szkołach – to tylko część potężnych problemów, z jakimi boryka się dziś polska edukacja.
Absolwenci Executive MBA ALK, który jest najstarszym program tego typu w Polsce, działając nieprzerwanie od 1989 roku, zarabiają średnio 236 tys. dolarów rocznie.