„Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoją następną drogę. Niektórych droga pokrywa się z moją, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoją, nową drogę, niezależną z kolejnymi celami Ekipy” - napisał kilka dni temu na Twitterze Karol "Friz" Wiśniewski, najbardziej rozpoznawalna postać grupy influencerów Ekipa.

Informacja nie pozostała bez wpływu na notowania Ekipy Holding, czyli spółki która po finalizacji połączenia z BBI jest notowana na rynku NewConnect. Jesienią 2021 r., kiedy ogłoszono, że BBI ma plan połączenia z Ekipą, kurs oscylował w okolicach 9-10 zł. Na początku lipca wynosił ponad 5 zł. 29 lipca spadł o 0,9 proc., 1 sierpnia o 3,6 proc., a dziś traci niespełna 1 proc., oscylując w okolicach 4,3 zł.

Jednym z akcjonariuszy Ekipy jest JR Holding. Zapytaliśmy go czy nadal wierzy w spółkę.

Czytaj więcej

Bogaty świat polskich internetowych gwiazd

- Ekipa to nie jest jedynie zbiór osób. Jest to ukształtowana w świadomości marka związana z projektem prowadzonym przez Karola "Friza" Wiśniewskiego. Projekt się nie kończy tylko zmienia swój kształt, co jest naturalną ewolucją. Jeżeli chodzi o samą spółkę Ekipa Holding, to nadal wierzymy w jej dynamiczny rozwój, a ponadto uważam, że rynek nie docenia ich działalności - komentuje prezes i główny akcjonariusz JR Holdingu, January Ciszewski. Dodaje, że Ekipa to holding posiadający kilka spółek, które bardzo dobrze komercjalizują IP jakie mają w portfolio.

- Obecnie cały rynek NewConnect przeżywa gorsze chwile i kurs Ekipa Holding też oczywiście jest na to podatny. Natomiast wierzę, że sentyment do rynku jak i do spółki mocno się zmieni, a inwestorzy docenią model biznesowy jaki ma spółka - podsumowuje Ciszewski.

Obecnie trwają prace nad nową strategią rozwoju Ekipy. Ma zostać zaprezentowana w ciągu kilku tygodni.

Ekipa Holding powstała z inicjatywy znanych influencerów. Jest wyłącznym lub znaczącym udziałowcem w takich podmiotach jak: Ekipa Management, Ekipatonosi, Pigeon Pictures, Ggbay, Kraków Kings, Brainchild oraz Ekipa Investments ASI. Wycena Ekipy Holding na rynku NewConnect wynosi obecnie prawie 180 mln zł.

Czytaj więcej

Ekipa Friza coraz bliżej małej giełdy