Jakie nowe rynki bierzecie teraz pod uwagę?
Jest wiele rynków, którym się przyglądamy. Myślimy o zwiększeniu obecności w Indiach, prawdopodobnie w Bombaju. Możliwe jest też, że zainwestujemy w dodatkowe aktywa w Afryce. Interesuje nas również południowo-wschodnia Azja.
A Polska?
Oprócz tego, że – jak wspomniałem – to rynek szybko rosnący, to z naszego punktu widzenia jest to również wyjątkowy rynek talentów. To będzie jeden z naszych kluczowych hubów talentów na świecie.
Ile osób w Polsce zamierzacie zatrudnić, aby można było mówić o hubie talentów?
Z czasem wiele razy więcej niż obecne około 400 osób.
A co z przejęciami w naszym kraju?
Jesteśmy otwarci na tego typu okazje. Nasz udział w wielu europejskich rynkach nie jest jeszcze tak duży i przejęcia mogą być sposobem jego budowy.
Chcecie być tu największym operatorem data center?
Naszym celem nie jest być największym operatorem pod względem metrażu serwerowni. Natomiast pod względem udziału we wdrożeniach rozwiązań chmurowych i cyfryzacji przedsiębiorstw jak najbardziej. Bycie liderem sprzedaży usieciowionej cyfrowej infrastruktury (od ang. interconnected infrastructure) to nasz cel.
Jak wyobraża sobie pan współpracę z polskim rządem?
Na każdym rynku dążymy do budowy konstruktywnych relacji z rządami. W naszym biznesie ważne są różne kwestie związane z otoczeniem rynkowym, takie jak pozwolenia czy spełnianie norm zrównoważonego rozwoju. Dlatego tego typu relacje są bardzo ważne i staramy się je pielęgnować – przy okazji mojej wizyty spędziłem trochę czasu z lokalnymi władzami Warszawy, rozmawiając o możliwościach rozwoju.
Wasze centra przetwarzania danych wymagają zasilania prądem, a są w miastach. W Warszawie w ścisłym centrum. Tak powinno być pana zdaniem w przyszłości, czy obiekty tego typu przeniosą się kiedyś poza miasta?
Powód takiej lokalizacji to łączność. Obecnie budowa dużego centrum danych w obszarze miasta jest bardzo kosztowna, w związku z tym dalszy rozwój rynku usług chmurowych powoduje rozbudowę centrów danych także na obrzeżach miast.
Charles Meyers
Szefuje Equinix od 2018 r., a pracuje dla tej sieci centrów danych od 2010 r. Karierę zaczynał w doradczej firmie Booz Allen & Hamilton. Potem zajmował kierownicze stanowiska w firmach ICT: Verisign, Level 3 Communications, IBM, czy BellSouth. Poprzez Life Restoration zainwestował z żoną w sieć szkół jogi Yogapower. Absolwent Szkoły Zarządzania J.L. Kelloga i Uniwersytetu Kolorado.