Firma zadłużona jest na ponad 3,2 mld dol., zgodnie z komunikatem spodziewa się zastrzyku 575 mln dol. gotówki na finansowanie bieżącej działalności. Mimo to nowojorska giełda rozpoczęła już proces wycofywania akcji firmy z obrotu.
Grupa Revlon jest również właścicielem takich marek jak Elizabeth Arden, Almay i Cutex oraz perfum sygnowanych przez Christinę Aguilerę i Britney Spears. Firma powstała w 1932 r., najpierw sprzedawała lakiery do paznokci, ale oferta była rozbudowywana, w połowie lat 50. wyszła na rynki międzynarodowe, dzisiaj sprzedaje swoje produkty w 150 krajach.
Analitycy upatrują problemów firmy w ogromnej konkurencji ze strony nowych marek, promowanych głównie w mediach społecznościowych, jak Kylie Cosmetics, założony przez modelkę Kylie Jenner, czy Fenty Beauty piosenkarki Rihanny. Zarząd wskazuje, że pandemiczne zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowały wzrost kosztów surowców, co przełożyło się na ceny detaliczne. Proces upadłości ma pozwolić przetrwać marce, choć ze znacznie ograniczoną ofertą.
Czytaj więcej
Nowojorski sąd ds. upadłości zgodził się na to, aby Revlon zaciągnął doraźną pożyczkę na zapewnienie dostaw swych artykułów pod koniec roku. Konglomerat z Indii jest zainteresowany kupnem tego bankruta.
– Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości pozwoli wciąż oferować naszym klientom znane im produkty, które dostarczamy od dziesięcioleci – mówi Debra Perelman, prezes i dyrektor generalna Revlon.