„Rzeczpospolita" jest partonem medialnym Akademii Inwestowania Alternatywnego
To 5-dniowy program, podczas którego 30 studentów wyłonionych na drodze rekrutacji, będzie miało niepowtarzalną możliwość udziału w cyklu paneli dyskusyjnych oraz warsztatach tematycznych. Tegoroczna Akademia odbędzie się w dniach 28 lutego – 4 marca. Wydarzenie zakończy się uroczystą galą, na którą zostały zaproszone ważne osoby ze świata inwestowania alternatywnego. Zajęcia w ramach Akademii odbędą się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, warsztaty natomiast będą miały miejsce w siedzibach partnerów. Szczegóły dotyczące lokalizacji zajęć i Gali zostaną podane niebawem.
Akademia Inwestowania Alternatywnego Akademia Inwestowania Alternatywnego (AIA) jest ważnym wydarzeniem dla studentów, którzy interesują się ekonomią i inwestowaniem. To 5-dniowy program, podczas którego 30 studentów wyłonionych na drodze rekrutacji, będzie miało niepowtarzalną możliwość udziału w cyklu paneli dyskusyjnych oraz warsztatach tematycznych. Tegoroczna Akademia odbędzie się w dniach 28 lutego – 4 marca. Wydarzenie zakończy się uroczystą galą, na którą zostały zaproszone ważne osoby ze świata inwestowania alternatywnego. Zajęcia w ramach Akademii odbędą się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, warsztaty natomiast będą miały miejsce w siedzibach partnerów. Szczegóły dotyczące lokalizacji zajęć i Gali zostaną podane niebawem.
Akademia Inwestowania Alternatywnego (AIA) jest przedsięwzięciem organizowanym przez zdolnych i ambitnych studentów SGH, zrzeszonych Studenckim Kołem Naukowym Biznesu. Zorganizowana przez nich inicjatywa pozwala na szerzenie rzetelnej i praktycznej wiedzy na temat form inwestowania, skupiając się inwestycjach alternatywnych, czyli lokowaniu kapitału w sztukę, złoto, samochody, instrumenty muzyczne, alkohole, nieruchomości czy design. Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biznesu pragną dotrzeć z projektem nie tylko do studentów uczelni ekonomicznych, ale do każdego studenta zainteresowanego inwestowaniem alternatywnym. Celem wydarzenia jest pokazanie młodym ludziom, że mogą inwestować we własne pasje i łączyć je z biznesem. Poza zaszczepieniem w studentach motywacji do działania, uczestnicy mogą liczyć na szczegółową wiedzę z zakresu poszerzania portfolio inwestycyjnego o dobra alternatywne, a także pojęć i aktualnych trendów. Celem wydarzenia jest także oferowanie uczestnikom wyjątkowej, być może unikalnej szansy na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjonalnymi inwestorami, kupcami czy też innymi stronami danego rynku. Wejście w te struktury daje uczestnikom szereg możliwości i korzyści, od możliwości czerpania i poszerzania wiedzy, po nawiązywanie kluczowych znajomości i kontaktów czy otworzenie wolnego przepływu pomysłów, inicjatyw i możliwości, pomocnych we wdrożeniu się w wybrany rynek.
Część panelowa składać się będzie z 6 paneli dyskusyjnych na temat inwestowania w: