To pierwsza taka jednostka wystawiona na sprzedaż z możliwością zapłaty NFT. Właściciel superjachtu VIANNE włoskiej firmy Benetti o długości 52 m, w pełni wyposażonego z lądowiskiem dla helikopterów oraz jacuzzi na tarasie widokowym potwierdził, że w przypadku sprzedaży statku, po zapłacie 10 procent depozytu w walucie tradycyjnej (EUR/USD), saldo płatności za sprzedaż może zostać pokryte nie tylko w formie tradycyjnej, ale również w dowolnej dużej kryptowalucie, w tym: BTC, ETH, DOGE, SOL, FTM, BNB lub głównym NFT, w tym: Cryptopunks, BAYC Apes.

Wystawiony na sprzedaż za kwotę 8 900 000 euro VIANNE to jednostka o stalowym kadłubie z aluminiową nadbudówką, zbudowana zgodnie z klasyfikacją ABS, którego zewnętrzny projekt przygotował Stefano Natucci. Ten superjacht o zasięgu transatlantyckim przeszedł w 2021 r. kompletny remont techniczny i kosmetyczny we włoskiej stoczni Arpeca i zaliczył niedawno badania klasy i bandery. Posiada klasę komercyjną i jest dostępny do czarterowania. VIANNE może pomieścić 12 gości w 5 prywatnych kabinach, a jego załoga składa się z 12 marynarzy, na których czele stoi włoski kapitan Alberto Zambelli. Do jachtu dodano ostatnio nowe meble wewnętrzne i zewnętrzne marki Ralph Lauren i odświeżono zasoby sprzętu wodnego, m.in. dodając nową zjeżdżalnię wodną oraz pływającą platformę wodną z basenem.

Chociaż znaczenie płatności kryptowalutami w branży jachtów rośnie, to właśnie VIANNE będzie największym jachtem w historii, który można kupić za NFT. Jacht można obejrzeć po uprzednim umówieniu na Karaibach lub na Florydzie. Tej zimy VIANNE dostępny jest również do czarterowania za 196 tys. dolarów tygodniowo na Karaibach.