Nikt nie chce kupić najdroższego domu w Kalifornii. Deweloper bankrutuje

Nikt nie chce zapłacić 500 milionów dolarów za tę niedokończoną mega-rezydencję w Bel Air, której właściciel nie jest w stanie spłacać pożyczek i grozi mu spektakularne bankructwo.

Publikacja: 18.09.2021 17:55

Najdroższa rezydencja w Los Angeles

Najdroższa rezydencja w Los Angeles

Foto: Bloomberg

Mega-rezydencja w Los Angeles, znana jako „The One”, jest pod zarządem komisarycznym po tym, jak jej deweloper nie spłacił pożyczek o wartości ponad 100 milionów dolarów, donosi CNBC.

Nile Niami, deweloper i pomysłodawca całego projektu, pokładał duże nadzieje w tej nieruchomości, licząc na to, że zostanie sprzedana za 500 milionów dolarów.

Rezydencja o powierzchni niemal tysiąca metrów kwadratowych znajduje się na działce o powierzchni ponad 32 tys. metrów kwadratowych na wzgórzach na przedmieściach Los Angeles. Rozciąga się z niej niesamowity widok na całe miasto.

The One w czasie budowy

The One w czasie budowy

Bloomberg

Rezydencja, która nie została w pełni wykończona, jest już wyposażona w prawie wszystkie możliwe luksusowe udogodnienia, w tym sześć wind, spa, salon kosmetyczny, siłownię, klub nocny, podziemny gigantyczny garaż na 50 samochodów, fosę otaczającą całą posiadłość, salę kinową z 50 miejscami, wiele basenów bez krawędzi, a także kort tenisowy, bibliotekę, palarnię cygar. W domu jest 20 sypialni, w tym osiem dla personelu. A w ogrodzie znajduje się dom dla gości z trzema dodatkowymi sypialniami.

Według dziennika „LA Times”, aby zbudować ogromny dom, Nile Niami pożyczył ponad 80 milionów dolarów od Hankey Capital na sfinansowanie projektu. Teraz Hankey Capital domaga się spłaty pożyczki, która urosła do ponad 110 mln dolarów. Niami ma 90 dni na negocjacje lub spłatę pożyczki. Jeśli nie będzie w stanie zapłacić w tym czasie, Hankey Capital może przymusowo sprzedać nieruchomość.

Rezydencja szuka kupca. Cena to 500 mln dolarów

Rezydencja szuka kupca. Cena to 500 mln dolarów

Bloomberg

Według CNBC, Sąd Najwyższy hrabstwa Los Angeles umieścił nieruchomość pod zarządem komisarycznym i wyznaczył Teda Lanesa z kancelarii Lanes Management syndykiem. Lanes jest odpowiedzialny za uzyskanie odpowiednich pozwoleń na sprzedaż domu, wykonanie wszelkich prac budowlanych, które należy wykonać i wprowadzenie domu na rynek, aby spłacić pożyczkodawców.

Według raportu Lanesa dom jest obciążony również ponad 2 mln niezapłaconych podatków i faktur dla dostawców za m. in. beton, klimatyzację i rusztowania.

Rynek pracy
Koniec gorączki informatycznej. Firmy już nie biją się o programistów
Biznes
Dyplomatyczne wypowiedzenie wojny: niemieccy urzędnicy opuszczają Rosję
Ropa
Tarcia na linii Arabia Saudyjska-Rosja. Oto co zrobił Kreml
Biznes
Putin nakazał deszczowi padać i deszcz spadł. W Jakucji
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Biznes
Rosja straciła, Kazachstan zyskał. Wielka relokacja zachodnich firm
Biznes
Były prezes PKP pod rosyjskim ostrzałem. Awansuje w ukraińskiej poczcie