Billy the Kid został zastrzelony przez szeryfa Pata Garretta w jego kryjówce na ranczu w Fort Sumner w stanie Nowy Meksyk 14 lipca 1881 roku.

Colt ma wyryty numer seryjny 55093, ma kaliber 44-40, lufa 7 1/2 cala. Orzechowy uchwyt. Stan: Bardzo dobry ze śladami błękitu na rowkach beczkowych i cylindrycznych oraz innych obszarach chronionych. Ma mocno zużyte uchwyty. Ma też certyfikat autentyczności.

Colt zostanie wystawiony na aukcji 27 lipca i znajduje się obecnie w prywatnej kolekcji.

Billy Kid, który tak naprawdę nazywał się William Bonney lub Wiliam Henry McCarty, to jeden z najbardziej znanych XIX-wiecznych amerykańskich rewolwerowców i jeden z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. Oskarżany był o zabójstwo 21 osób, choć tak naprawdę zapewne zastrzelił "tylko" osiem osób. Kidy szeryfem hrabstwa Lincoln został Pat Garrett jego głównym celem miało być położenie kresu działalności Kida i jego bandy, nadającej na ludzi, rabującej i zabijającej.

O polowaniu szeryfa Garreta na Kida opowiada antywestern "Pat Garrett i Billy Kid" z muzyka Boba Dylana.

Pistolet Pata Garretta jest legendarną bronią palną używaną w trakcie historycznych zdarzeń na Zachodzie, a także jedną z najlepiej udokumentowanych. Na dodatek nigdy wcześniej nie pojawiła się ona na publicznych aukcjach. Według analityków cena colta może przewyższyć wycenę domu aukcyjnego.

Oprócz broni szeryfa Garretta, Bonhams sprzedaje również broń, której Billy the Kid użył podczas ucieczki, wśród wielu innych przedmiotów związanych z banitą.

Whitney Double Barrel Hammer, który należał do zastępcy szeryfa Boba Olingera, jest jedyną bronią palną, o której wiadomo, że była używana przez Billy'ego Kida i ma została wyceniona na 200 tys. - 300 tys. dolarów - pisze CNN.

Na aukcję trafi też odręcznie napisana umowa Pata Garretta na publikację jego książki "Authentic Life of Billy the Kid", która opowiadała jego wersję wydarzeń. Rękopis wyceniono na 8 tys. - 12 tys. dolarów.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Wszystkie pamiątki na aukcji pochodzą z kolekcji Theresy Earle, która wraz ze swoim zmarłym mężem Jimem należy do najbardziej cenionych kolekcjonerów historycznej broni palnej na Zachodzie. W sumie na sprzedaż w Bonhams trafi 265 pamiątek.