Reklama
Rozwiń

#RZECZoBIZNESIE: Krzysztof Tchórzewski: Energetyka musi patrzeć ponad celami wyborczymi

Cieszę się, że potrafiliśmy tak zorganizować energetykę, że uniknęliśmy blackoutów, mimo potężnych upałów, większych niż w 2015 r. Ile ktoś chciał energii, tyle odbierał – mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Aktualizacja: 27.09.2018 16:00 Publikacja: 27.09.2018 13:53

#RZECZoBIZNESIE: Krzysztof Tchórzewski: Energetyka musi patrzeć ponad celami wyborczymi

Foto: tv.rp.pl

Gość stwierdził, że przed polską energetyką stoją olbrzymie wyzwania, żeby zaspokoić nasze aspiracje i ambitne cele, które jako Polska sobie stawiamy.

- Chciałoby się, żeby nie palić w piecu. Większość ludzi patrzy na to z punktu widzenia swojej wygody. Indywidualne gospodarstwa domowe, które się opalają węglem nie mają żadnych filtrów. Musimy iść w kierunki centralizacji, więc negocjujemy kogenerację, żeby nawet w małych miejscowościach gminnych robić system centralnego ogrzewania – tłumaczył Tchórzewski.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Miliardy na światłowody w Polsce. Hurtowy operator skusił banki
Biznes
Słowacja i Węgry blokują sankcje, suwerenność cyfrowa UE i spadek cen mieszkań
Biznes
NATO wzmacnia swoją północ. Gdzie pojawią się kolejne wojska sojuszników?
Biznes
Rekordowa liczba odwiedzających Warszawę
Biznes
Nvidia znów najwięcej wartą spółką na świecie. Mimo zamknięcia rynku chińskiego